Nette 2.0 → 2.3 = Unknown configuration option tracy.productionMode

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
bouc
Člen | 8
+
0
-

Ahoj, pokouším se přemigrovat Nette aplikaci z verze 2.0.3 na nejnovější 2.3.0. Přehodil jsem si nette v aplikaci, provedl pár úprav v bootstrap.php, aby to bylo aktuální, např:

$configurator = new Nette\Config\Configurator;

vyměnil za:

$configurator = new Nette\Configurator;

Můj problém je následující: když se pokouším vytvořit container,

$configurator->addConfig(__DIR__ . '/config/config.neon', "development");
$container = $configurator->createContainer();

tak v rámci volání metody createContainer() mi to někde v těchto místech té metody spadne:

		$class = $loader->load(
			array($this->parameters, $this->files),
			array($this, 'generateContainer')
		);

a tracy hlásí: Unknown configuration option tracy.productionMode

Nedokázal by mi prosím někdo poradit nebo mě alespoň navést? Přikládám kdyžtak i screen, který mi háže tracy: screen

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

Vypada to, ze mas v configu volbu productionMode pod sekci tracy, smaz to..

bouc
Člen | 8
+
0
-

David Matějka napsal(a):

Vypada to, ze mas v configu volbu productionMode pod sekci tracy, smaz to..

Díky za navedení! productionMode v konfigurácích skutečně je, akorát jsem nepoužíval tracy, ale ještě starý debugger. např.

nette:
debugger:
email:
strictMode: true
productionMode: true

jenže když změním to debugger na tracy, začne to hlásit „Found sections ‚nette‘, ‚factories‘ in configuration, but corresponding extensions are missing.“

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

Ukaz neon.

Bude potreba presunout ze sekce nette o uroven vys, tedy treba

nette:
	application:
		errorPresenter: Foo

zmen na

application:
	errorPresenter: Foo

factories si dle vseho mel spatne odsazeny – mely by byt pod services, ale stejne jsou jiz odebrane, pokud je tedy pouzivas, bude asi nejlepsi prejit na generovane tovarny

bouc
Člen | 8
+
0
-

To půjde hůř. Ten config.neon má 340 řádků a includuje ještě další 4 .neon konfigurace. Spíš by mě zajímalo, jestli je někde přehled toho, co se v nejnovější verzi 2.3.0 tedy do .neon konfiguráků píše. Rád bych si to přečetl. Nebo je to toto? Nezdá se to úplně aktuální.