Jak vygenerovat report pro Jenkins

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Spectator
Člen | 48
+
0
-

Ahoj,

chtěli bychom nasadit Nette Tester a spouštět ho automatizovaně v Jenkinsovi. Vše se daří, až na to, že Jenkins nemá žádný xml report, kde by pěkně vypsal info o testech. Někde jsem četl, že to tester umí. Prosím jak na to, nerad bych zas spouštěl PHPUnit.

Díky!!!

Milo
Nette Core | 1283
+
0
-

Tester vyvíjí nejvíce @DavidGrudl a já. Přestože je Jenkins celkem populární, já s ním nemám žádné zkušenosti (a jeho cvičnou instalaci a konfiguraci jsem vzdal asi po hodině :)).

Z mého pohledu by nebyl problém integraci s Jenkins vylepšit. Hodily by se ale nějaké odkazy na specifikace, se kterými Jenkins pracuje.

Pokud jsi slyšel o nějakém XML výstupu, jedná se asi o Clover XML Code Coverage (https://github.com/…ter/pull/196), který ještě s Jenkinsem asi nikdo neotestoval.

Jestli Ti jde o nějaký XML výstup typu: test.phpt prošel/neprošel/přeskočen, o ničem nevím. Pouze formát TAP.

Odkazy do dokumentaci Jenkinse vítány.

Spectator
Člen | 48
+
0
-

Jenkins čte junit format viz "":http://help.catchsoftware.com/…JUnit+Format což, jak jsem pochopil ten Clover XML není.

Edit: Tak nakonec má Jenkins podporu pro TAP formát. Stačí nainstalovat příslušný plug-in.

Dík

Editoval Spectator (20. 2. 2015 12:14)

Spectator
Člen | 48
+
0
-

Ještě mám jednu otázku. Lze ten TAP výstup ukládat do souboru?

Filip Klimeš
Nette Blogger | 156
+
0
-

Spectator napsal(a):

Ještě mám jednu otázku. Lze ten TAP výstup ukládat do souboru?

To by mělo jít normálně pomocí bashe, tedy

vendor/bin/tester -o tap ./tests > output.txt

nebo pokud chceš mít výstup na obrazovce i v souboru, použij příkaz tee

vendor/bin/tester -o tap ./tests | tee output.txt

Editoval Filip Klimeš (20. 2. 2015 13:13)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
+1
-

Ad JUnit nevím jak je to s podporou u PHP testovacích frameworků. Nicméně Jenkins má plugin Clover PHP který právě čte Clover format (který tester aktuálně ve stable verzi nepodporuje).