Šablony z řetězců místo ze souboru

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
sorm
Člen | 8
+
0
-

Ahoj,

využívám šablony s úspěchem pro renderování výstupů v CMS, ale vzory pro šablony mám uloženy v databázi a ne na pevném disku (a mám zajištěno cachování vlastní cestou přes distribuované úložiště). Potřeboval bych však podhodit tento vzor do modulu šablon z řetězce a ne ze souboru.

Dočasně to strkám do souboru pojmenovaného jako md5 hash, ten podhazuji do šablon a jednou za čas dělám garbage collector nevyužívaných souborů. Ale to se mi nezdá jako nejlepší řešení.

Plánuje se taková funkcionalita? Nebo už jí lze nějak dosáhnout?

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Nevyhovuje-li ti standartní šablonovací systém, tak si napiš vlastní implementující rozhraní ITemplate.

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Pokusím se Template trošku refactorovat, aby se dala pro tyto účely podědit a nebylo potřeba vytvářet z gruntu novou implementaci.

sorm
Člen | 8
+
0
-

@ Honza: No, snažil jsem se o KISS, tzn. implementace nového rozhraní s ITemplate mi nepomůže – to už si můžu napsat vlastní šablonový systém (nepoužívám zatím z Nette nic jiného než laděnku, formuláře a šablony – tzn. nemusím tyto věci propojovat).

@ David: to by bylo moc chválihodné – prostě místo setFile() mít také podporu pro setString(). Příp. taky umožnit zakázat cachování, protože to si dělám na vyšší úrovni a zbytečně se vše cachuje několikrát (to by asi šlo už teď z venku modifikací toho, co je to $cache, ale nestudoval jsem to do hloubky).

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Tak v aktuální revizi je to už rozdělené mezi (novou) třídu BaseTemplate a Template, tak ti to snad pomůže.

marek.dusek
Člen | 99
+
0
-

OT: Ze by ISIS sel do nette? ;)

sorm
Člen | 8
+
0
-

@ David: Dik moc.

@ Marek: Ne, ISIS je napsanej v Perlu, takze s tim Nette nema moc co delat – tohle je do jineho projektu :)