Začátky v Nette již při použítí první problém

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
jAkErCZ
Člen | 321
+
-1
-

Tak od různých programátorů bylo mi doporučeno využít natte ale bohužel mé zkušenosti nejsou tak velké abych si s tím poradil šel jsem podle návodů které zde jsou ale narazil jsem hned na první chybu…

Podle návodu který je zde

a využil jsem

$configurator = new Nette\Configurator;
...
$configurator->setTempDirectory(__DIR__ . '/../temp');
$configurator->createRobotLoader()
    ->addDirectory(APP_DIR)
    ->addDirectory(LIBS_DIR)
    ->register();

ale při načtení stránky na localhostu tak my vyskočil error

Use of undefined constant APP_DIR - assumed 'APP_DIR'

nevím jak to vyřešit a jak napojit můj web na tento systém.. mám web v html/css/js ale nevím kam nahrát různé složky… aby vše fungovalo :(

Předem děkuji za pomoc

Azathoth
Člen | 495
+
-1
-

Doporučuji si stahnout sandbox a začni svůj web stavět na tom sandboxu.
Právě jsem vyzkoušel na svém webu ->addDirectory(APP_DIR) a opravdu to nefunguje, někdo, kdo se vyzná v autoloadingu, by to měl v dokumentaci upravit.
Jinak do se týče napojení webu na nette framework…možná se pletu, ale obávám se, že budeš muset web přepsat celý.
Když si stahneš sandbox, tak tam uvidíš i složku www, kam umístíš css a js, ale co se týče html, tak to bys měl umístil do latte souborů.
Opravdu je nejlepší začít sandboxem.

Editoval Azathoth (19. 10. 2014 16:44)

jAkErCZ
Člen | 321
+
0
-

No ale já tu mám ten sandbox :) a když jsem i odstranil tedy

->addDirectory(APP_DIR)
->addDirectory(LIBS_DIR)

tak mi to tam hodilo zas

Page not found. Missing template ‚…\Complex-Web-Server-2\www\sandbox\app\templates\Homepage\default.latte‘.

Ale někde psaly že po "":https://doc.nette.org/…rt/home-page

Presenter nyní obsahuje jednu renderovací metodu renderDefault(), která předává data z databáze do View (šablony) s názvem default. Šablony jsou umístěny v app/templates/{PresenterName}/{viewName}.latte, takže v tomto případě je šablona umístěna v app/templates/Homepage/default.latte. V šabloně nyní bude k dispozici proměnná $posts, ve které jsou příspěvky získané z databáze.

ale mě se tam žádný default.latte. nevytvořil…

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

a pritom by stacilo cist dal…


Zkusme si obnovit stránku ještě předtím, než šablonu vytvoříme. Nette zobrazí chybovou zprávu s hláškou:

Page not found. Missing template '…/app/templates/Homepage/default.latte'.

Nyní vytvořme chybějící soubor a dáme do něj jen to nejnutnější:

{block content}

Editoval matej21 (19. 10. 2014 17:19)

jAkErCZ
Člen | 321
+
0
-

takže si ten soubor manuálně vytvořím a dám do něj jen

{block content}
Azathoth
Člen | 495
+
0
-

Přesně tak.