Změna URL

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
ThCo
Člen | 3
+
0
-

Zdravím,
mám adresy ve tvaru /jazyk/presenter/akce/… a nemůžu přijít na to, jak vytvořit v šabloně odkaz tak, aby se změnil pouze jazyk. Ten je nastavený jako persistent, takže pokud vytvořím odkaz {link …, $jazyk=‚cs‘}, změní se správně – problém je v tom, že volaná metoda musí tento parametr obsahovat. Lze to nějak jednoduše vyřešit?

Panda
Člen | 569
+
0
-

Když si v jedné své aplikaci zavolám

{link this, site => 'archive.'}

tak mi perzistentní site normálně zůstane, v metodě render<action> ho specifikovaný nemám a odkaz se vytvoří správně. Žádný problém v tom tedy nevidím. Můžeš to zkusit trochu blíž popsat?

ThCo
Člen | 3
+
0
-

Už mi to funguje, ale pokud používám
{link this, lang => 'en'}
tak mi to při prvním použití vyhodí chybu (se of undefined constant lang – assumed ‚lang‘), pokud používám
{link this, $lang => 'en'}
tak mi to vytvoří nesmyslný odkaz s ?cs=en. Co s tím, nebo jsem něco přehlédl?

Jod
Člen | 701
+
0
-

Trochu rozmýšlaj, to druhé je blbosť. Skús {link this, ‚lang‘ ⇒ ‚en‘}

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

{link this, lang => 'en'} nebo {link this, lang => en} je podporované až v aktuální verzi 0.9

ThCo
Člen | 3
+
0
-

David Grudl napsal(a):

{link this, lang => 'en'} nebo {link this, lang => en} je podporované až v aktuální verzi 0.9

Díky, stáhl jsem novou verzi a funguje to pěkně.

PetrP
Člen | 587
+
0
-

ThCo napsal(a):

David Grudl napsal(a):

{link this, lang => 'en'} nebo {link this, lang => en} je podporované až v aktuální verzi 0.9

Díky, stáhl jsem novou verzi a funguje to pěkně.

ale {link this, 'lang' => 'en'} ti mělo fungovat i ve starých verzích. Ta novinka tam je že se nemusí používat uvozovky.