Php a SMTP – odesílatel emailu vs login k smtp

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
MartinitCZ
Člen | 580
+
0
-

Ahoj,
nastavil jsem si smtp server a vše OK. Nicméně mám jeden dotaz, na který jsem nanašel odpověd.
Vezmem si např. návod od @FilipProcházkawww.

Jak je to s nastevením setFrom(..)? Opravdu může být rozdílné od username použité pro přihlášení SMTP serveru?
Vždy jsem si myslel, že to možné není, ale ted jsem znejistěl.
V takovém případě totiž nevidím důvod, proč nastavovat SMTP a nepoužív obyčejnou funkci mail() s výchozím nastavením.

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

Opravdu může být rozdílné od username použité pro přihlášení SMTP serveru?

zalezi na nastaveni SMTP serveru.

V takovém případě totiž nevidím důvod, proč nastavovat SMTP a nepoužív obyčejnou funkci mail() s výchozím nastavením.

No je to kvuli tomu, abys to smeroval pres server, ktery je k tomu urceny. Hostingy muzou mit treba limity. Nebo to chces smerovat pres aplikaci, ktera to bude nejak merit – treba mandrill…

MartinitCZ
Člen | 580
+
0
-

zalezi na nastaveni SMTP serveru.

A náhodou, jak je to u google apps nevíš?

Hlavně mi jde o to, abych zvýšil doručitelnost. Nerad bych, aby většina končila ve spamu.

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

@MartinitCZ nejsem si jist, ale tam je to myslim omezene..
tohle jsem rychle nasel: https://support.google.com/…swer/2956491?… (bod 6)

MartinitCZ
Člen | 580
+
0
-

@matej21 Díky moc.
Třeba dodá informace i někdo, kdo to často používá. ;)

Aktuálně se přikláním k variantě, že login pro smtp === emailu odesilatele (->setFrom(…)).

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

@MartinitCZ můžeš si v settings toho účtu vyžádat odesílání jménem někoho jiného a pak by mělo fungovat setFrom s tím jiným emailem. Ale můžeš posílat za kohokoliv random.

Ale myslím si, že hlavička Reply-To by měla fungovat bez problému. Tedy napsat jako nějaký robot ale dát email toho za koho píšeš do reply-to.