Stav objednávek pro eshop

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Sveet
Člen | 55
+
0
-

Dobrý den
Chci si zkusit napsat svůj vlastní eshop, jelikož ceny za vytvoření eshopu na míru jsou šílené. Ovšem měl bych jednu menší otázku, a to jak rozdělit stav objednávek na nové, stornované, vyřízené? Zároveň bych Vás chtěl požádat o malou radu

Šaman
Člen | 2640
+
+8
-

Tak teď si nejsem jistý, jestli to myslíš vážně, nebo jsi se rozhodl při pátečním odpoledni trochu trollit.

  • Jestli máš problém se stavem objednávek (jeden sloupeček v db), tak co ten zbytek eshopu? Jestli chceš opravdu eshop, zkus si prostudovat hotová free řešení.
  • Jestli chceš eshop na míru, tak proč myslíš, že ty ceny jsou šílené? Eshop rozhodně není triviální aplikace. Když budeš chtít nějakou malou aplikaci, třeba jen správu objednávek, tak samozřejmě jsou ceny úplně někde jinde, než za celý eshop.
  • A hlavně si ujasni priority, proč to chceš dělat? Jestli protože potřebuješ eshop, tak si spočítej, jestli nejsi schopen nějak jinak vydělat víc, než když stejný čas strávíš programováním. Protože sám si ho neuděláš zadarmo. Strávíš nad tím stovky hodin a výsledek bude odpovídat tvým zkušenostem s programováním. Pokud si chceš napsat eshop protože se chceš naučit programovat, tak ok. Pak to ale hned tak nebude použitelná aplikace pro produkční nasazení.
David Matějka
Moderator | 6445
+
+1
-

Profi eshop se necha poridit i za rozumne penize


</trolling>

Sveet
Člen | 55
+
0
-

Chci si napsat abych hlavně věděl jak na tom s nette jsem, spíš se chci pokusit o to napsat vlastní. Protože jsem dříve někomu zaplatil, a eshop mám a funguje, jen je postavený na starém systému, a ještě k tomu staženém, a eshop teď potřebuje renovaci, jelikož obsahuje spoustu nedokonalostí, na které jsem narazil až po uzavření spolupráce. Bohužel v poslední době se setkávám s lidmi kteří dělají to samé, proto si chci napsat sám, a spoléhat jen sám na sebe.

Editoval Sveet (12. 9. 2014 15:38)

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

Se koukni jak to řeší ostatní eshopy…
Opencart má třeba u produktu stock_status_id + stock_status(stock_status_id, language_id, name)

mkoubik
Člen | 728
+
+1
-

Pokud to je pro výukové účely tak si naprogramuj spíš blog nebo TODO list, pak zkus něco složitějšího. Použitelný by ten eshop stejně nespíš nebyl.
Eshopy jsou drahé proto, že je dost náročné je naprogramovat. Navíc většina eshopů „na míru“ má nějaké společné jádro které se přeprodává X zákazníkům, takže když po tobě za eshop někdo chce vyšší desítky tisíc, tak celkový vývoj stál řádově jednotky až desítky milionů a i když je to „hotové“, tak to furt stojí hodně peněz na rozvoj.
Pokud ti to připadá hodně tak to není nenažranost autorů, ale prostě si takhle na začátku nedokážeš představit co všechno to obnáší.
Schválně si zkus nějakou jednodušší aplikaci, pak třeba jednoproduktový eshop s jednoduchou objednávkou na dobírku a uvidíš sám.