@property tag

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
morousej
Člen | 18
+
0
-

Bylo by možné přidat do dokumentace tříd jako Nette\Web\Uri, apod. phpDoc tag @property, ať lze k funkcím jako ->getAbsoluteUri() přistupovat s Code Assist jako ->absoluteUri?

David Grudl
Nette Core | 8142
+
0
-

Jako třeba

/**
 * URI Syntax (RFC 3986).
 *
 * @property string $scheme
 * @property-read string $absoluteUri
 * @package    Nette\Web
 */
class Uri extends /*Nette\*/FreezableObject
{
	...

Můžeš mi napsat, které IDE to podporuje, ať to můžu odladit?

morousej
Člen | 18
+
0
-

NetBeans IDE 6.5.1, v jiných jsem to nezkoušel

romansklenar
Člen | 655
+
0
-

Měl by to umět ještě i PhpED (zkoušel jsem konkrétně verzi 5.6 kdysi).

Panda
Člen | 569
+
0
-

Eclipse PDT 2.x by také mělo podporovat @property.

//Doplnění: teď jsem se pořádně podíval na Romanův test a koukám, že to s tou podporou v současnosti asi nebude zas tak horké… Ve verzi 2.0, co vyšla na konci minulého roku, mi to jelo celkem bez problémů. NetBeans 6.7 Beta, které momentálně používám, taky v pohodě.

Editoval Panda (28. 5. 2009 20:45)

David Grudl
Nette Core | 8142
+
0
-

máš to tam ;-)

romansklenar
Člen | 655
+
0
-

Panda: Ještě jsem to pro jistotu jednou vyzkoušel a vypadá to, že v PDT 2.1 to funguje, měl jsem asi špatně nastavené IDE (vypadá to že pomohlo, celý projekt zvalidovat: vybrat projekt → right-click → validate).

Panda
Člen | 569
+
0
-

Kosmetická: verze pro PHP 5.2 má u názvů tříd u @property uvedený namespace (tzn. například u třídy Control je @property-read Nette\Templates\ITemplate $template). Pokud by to bylo možné, tak by bylo dobré je odstranit, pak nefunguje automatické dokončování podle typu pro danou property (alespoň mně to v Netbeans 6.7 Beta nejede).

gawan
Člen | 110
+
0
-

Panda napsal(a):

Kosmetická: verze pro PHP 5.2 má u názvů tříd u @property uvedený namespace (tzn. například u třídy Control je @property-read Nette\Templates\ITemplate $template). Pokud by to bylo možné, tak by bylo dobré je odstranit, pak nefunguje automatické dokončování podle typu pro danou property (alespoň mně to v Netbeans 6.7 Beta nejede).

Skôr si myslím, že je to na feature request pre netbeans, ak je to s namespace podľa špecifikácie správne, potom nebudú mať problém to tam pridať.

David Grudl
Nette Core | 8142
+
0
-

Panda napsal(a):

Kosmetická: verze pro PHP 5.2 má u názvů tříd u @property uvedený namespace (tzn. například u třídy Control je @property-read Nette\Templates\ITemplate $template). Pokud by to bylo možné, tak by bylo dobré je odstranit, pak nefunguje automatické dokončování podle typu pro danou property (alespoň mně to v Netbeans 6.7 Beta nejede).

fixed

Panda
Člen | 569
+
0
-

David Grudl napsal(a):

fixed

Díky!