Acl v kazdom module zvlast

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
duskohu
Člen | 778
+
0
-

Caute, Chcel by som si definovat Acl v kazdom module zvlast. Kazdy modul mam ako extension. V hlavnom ModularExtension spracuvavam vsetky moduli a tu si aj v loadConfiguration definujem sluzbu ACL ktora dedi od Permission:

$builder->addDefinition('authorizator')
 ->setClass('NasExt\Framework\Security\ModularAuthorizator');

len neviem ako v kazdom module doplnit do ACL nejake rules. Uvazoval som ze kazdy modul bude mat IModularAuthorizatorProvider ale, to sa mi nepaci, lebo Provider len poskytuje nejake data, tie by som musel spracovat a nejako ich doplit do ACL, podla mna by sa ACl malo nastavovat priamo v module. Nemate niekto nejake vhodne riesenie?

akadlec
Člen | 1326
+
0
-

No taky sem nad tím přemýšlel a zatím to mám tak že mám vytvořený ACL modul ve kterém by se měly spravovat veškerá oprávnění a ostatní moduly by měly být na něm závislé. Zatím to mám tedy rozpracováno, ale myšlenka je takový že se jim nahradí systémové security služby (usera a autentizaci už mám modulem user) a pak se s tím pracuje jako klasicky v nette. co?