Jak hledat chyby v latte šabloně?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
pavelP
Člen | 7
+
+1
-

Možná dělám něco z neznalosti špatně, ale mám problém hledat chybu v šabloně. Mám aktivní laděnku do které se mně normálně vypisují všechny chyby z php včetně části kódu, kde k chybě došlo a odstranění chyby přes proklik přímo do zdrojáku je excelentní. Při chybě v latte, mně ale Laděnka takto nefunguje a nastávají dva stavy:
1.
Nemám v šabloně deklarovanou proměnnou nebo index v poli, potom se mně vypíše „Notice Undefined variable“ nebo „Notice Undefined index“ s odkazem na zdrojový kód v souboru Nette\Utils\LimitedScope.php(42). Je nějaké nastavení, které alespoň řekne v kterém z includovaných souborů latte ta chyba nastala nebo ideálně ukáže jeho část jako se to děje při chybě v php souboru?

2.
V šabloně je nějaká chyba např. u indexu jsem odmazával apostrofy a jeden jsem tam zapoměl {$podpolozkaMenu[nazev']}. V takovém případě mám úplně prázdnou obrazovku s hláškou prohlížeče
„Spojení přerušeno
Spojení se serverem bylo v průběhu načítání stránky ukončeno.“

Mám-li chybu např v neukončené podmínce, potom se vše chová jak bych očekával a Laděnka mně ukáže místo chyby s proklikem přímo do konkrétní latte šablony.

Předem díky za pomoc, předělávám starší řešení pod „smarty“ do latte a finální odladění šablon mně z výše uvedených důvodů hrozně zdržuje (povětšinou kvůli naprostým banalitám).

Editoval pavelP (9. 4. 2014 13:14)

matopeto
Člen | 395
+
0
-

Ta chyba „spojeni bylo ukonceno“ je sposobene chybou v pcre.

Riesenie je taketo: https://forum.nette.org/…ows-riesenie

Potom by ti malo vyhodit normalne chybu…

pavelP
Člen | 7
+
0
-

díky, ten problém č. 2 to vyřešilo