Nette + Sublime Text 2 ⇒ napovídání

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Kcko
Člen | 465
+
0
-

Ahoj,

používám jako jeden z nemála programátorů Sublime Text 2 (prosím nechci zde vyvolávat nějaký flame, tento editor mi z pohledu programátora / kodéra / běžného uživatele maximálně vyhovuje) a vadí mi, jak špatně napovídá metody a vůbec celý systém v NETTE.

Plugin, který by to měl nějak rozumně zajištovat nainstalovaný mám (CodeIntel), ale i tak, se musím složitě doklikávat (resp ne tak složitě ST2 má fuzzy search …), ale není to to co bych si představoval.

Tady je popsáno cosi o doplnění parametru do komentáře http://www.devbook.cz/…ry-a-sablony ale týká se to NetBeans.

Jedná se jen o řádeček v komentáři @property-read \SystemContainer $context. To nám umožní přístup přes IntelliSense k DI kontejneru. Budeme jej hodně využívat při práci s modely.

Rád bych se tedy zeptal, zda-li tu někdo používá ST2 a nemá nějaký tip …

Díky

Editoval Kcko (26. 3. 2014 15:49)

Jan Mikeš
Člen | 771
+
0
-

Pouzivam ST3 a uz asi rok nepouzivam naseptavac. Radil vetsinou blbosti a doplnovani nefungovalo tak jak melo, takze pokud se bez toho obejdes, radim vypnout :)

stekycz
Člen | 152
+
0
-

Jak sám píšeš, jedná se o editor, který ti vyhovuje. Z mého pohledu editor neslouží k tomu, aby ti napovídal při vývoji napříč větším projektem ale jen k drobnějším úpravám. Tak ho také osobně používám – jednoduché skripty nebo projektíky o pár souborech, o Nette nemůže být za mě řeč. Pokud ti i tak stačí jen editor, tak jak píše @Lexi, můžeš si nápovědu zcela vypnout. Pokud ale nápovědu potřebuješ, doporučuju kouknout po nějakém IDE, ať už to bude Eclipse, Netbeans, PhpStorm nebo něco jiného.

Tomáš Kolinger
Člen | 136
+
0
-

Stěžuješ si na vlastnost editorů… Obecně jsou editory univerzální programy na celou řadu jazyků a nejde napsat univerzální našeptávač. Každý jazyk má svoje specifika a pokud chceš opravdové napovídání, tak budeš muset použít IDE.

Celkově to co poskytuje ten plugin je už nad rámec editoru a vlastně se divím, že chceš ještě něco víc :).

Kcko
Člen | 465
+
0
-

Předem díky za odpovědi. Neřekl bych, že chci něco extra. Chci pouze našeptávání tříd (i poděděných) ve jmenných prostorech.

Používal jsem PHPdesigner, PHPed, nemyslím, si že by mi PHPStorm přinesl něco jiného. O NetBeans také nestojím (kolega v práci ho má, našeptává pekně ale neumí zas věci které v ST potřebuji). Mám v ST2 poměrně slušnou zbraň nejen na PHP ale i na jiné věci (JS, HTML, CSS ⇒ podporu SASSU atp).

Mám v ST2 zhruba 2 desítky speciálních pluginů, které bych v jiném editoru nenašel a vzdát se jich nehodlám.
Takže tím je to vlastně vyřešené.

stekycz
Člen | 152
+
0
-

Našeptávání tříd v namespacu se jednoduše řekne. Každý jazyk ale namespacy nemá a i když má, tak to často řeší různě. Pokud neexistuje nějaký plug-in pro nápovědu speciálně pro PHP, tak to půjde těžko.

Můžeš sem prosím hodit názvy a případně odkazy na ty pluginy? Třeba by se mi nějaký taky hodil. Opravdu me totiž zajímá, co v IDE může chybět a je to tak super na použití. Díky!

Jan Mikeš
Člen | 771
+
0
-

Me osobne prijde ST strasne super v pouziti klavesovych zkratek a extremne rychly pohyb a vyhledavani napric projektem pomoci CMD(ctrl)+P atp. nemam prehled o tom co umi/neumi ostatni text editory a IDE – predtim jsem pouzival NetBeans a jeste predtim PSPad a proto mi ST pripadal, jako bych objevil ameriku a silene mi usnadnuje praci, napr vlastni snippety s kodem (vyuzivam pro factories, komponenty, presentery, modely…).

Z druhe strany je ale toto jedina velka vec, ktera je lakadlo a nic dalsiho specialniho v podstate neumi.

Super mi prijde treba GIT plugin, ktery pouzivam – pokud je v projektu vyuzit GIT, ukazuje automaticky zelene +, cervene – a zluty ctverecek, podle provedenych zmen.

Dalsi pluginy prakticky nevyuzivam, takze take se rad inspiruji, pokud mate nejake supr uzitecne.

Kcko
Člen | 465
+
0
-

stekycz napsal(a):

Našeptávání tříd v namespacu se jednoduše řekne. Každý jazyk ale namespacy nemá a i když má, tak to často řeší různě. Pokud neexistuje nějaký plug-in pro nápovědu speciálně pro PHP, tak to půjde těžko.

Můžeš sem prosím hodit názvy a případně odkazy na ty pluginy? Třeba by se mi nějaký taky hodil. Opravdu me totiž zajímá, co v IDE může chybět a je to tak super na použití. Díky!

Můžu jen souhlasit s Lexim. Takže abych to vyjmenoval:

  • Pamětová nenáročnost
  • Rychlé spouštění
  • Zapamatuje si soubory, které byly otevřené i to co jsi v nich naposled dělal
  • Konfigurovatelnost (Všechno přes JSON)
  • Vynikající práce s textem (prohazovaní řádků, doplnění řádku nad / pod aktuální, duplikování řádku)
  • Multikurzory (věc bez které bych dneska už nemohl fungovat)
  • Command Paleta – Fuzzy search (vím, že někde v projektu mám soubor asi XYZ.php přes zkratku a masku si ho hned najdu. Nebo potřebuji si otevřít konkrétní Presenter, nebudu si rozklikávát složky → CTRL + P → paleta → „Prese“ a už vidím presentery. Navíc umí zobrazit v Paletě i seznam metod / funkcí v souboru přes CTRL + R. Přes CTRL G se dostanu na konkrétní řádek.)

Umí zobrazit náhled souboru bez nutnosti jej fyzicky otevřít (nemusím mít teda v tabech 30 souborů když něco hledám a pak to zavírat).

  • Podpora vlastních snippetů a syntaxí jazyků (existuje i pro Latte speciální syntax s nápovědou :-)).

Je toho strasně moc, doporučuji vynikající video od J. Waye http://code.tutsplus.com/…e--net-27293

A co se týká nainstalovaných pluginů:
==

Alignment (zarovná proměnné pod sebe, tedy rovnítko ..aby to opticky vypadalo hezky :)
DocBlockr (přes zkratku vytvoří komentáře k funkci / metodě / celé třídě a pomocí tabu skáčeme přes placeholdery a jen doplňujeme popis)
Emmet – (přes zkratku napíšeme celou strukturu html, koho by bavilo psát celé HTML , tj např. číslovaný seznam → ul>li*5{položka$} + TAB)
Gist / GIT – na propojení se snipetty a projekty na Githubu
TextPastry (doplnovač textů / čísel do placeholderů dle konkrétních specific)

Mám spousty dalších pluginů na práci s textem, na posílání http requestů, minifikovaní JS / CSS, přepínaní a konverzi kodování …

Co je nejlepší, pokud dělám něco monotonně nebo na to potřebuji jiný nástroj můžu se podívat přes paletu jestli na to není nějaký plugin https://sublime.wbond.net/browse

Proto ST.

mkoubik
Člen | 728
+
0
-

Strašně rád bych viděl plnohodnotné IDE, které by mělo použitelný editor. Zatím jsem zkoušel Netbeans a PhpStorm a obojí hrůza. Přitom to je myslím docela důležitá část IDE.
Pak samozřejmě tohle:

  • Multikurzory (věc bez které bych dneska už nemohl fungovat)

to je vždycky tak frustrující když v jiném editoru mačkám Ctrl+D a ono nic.

Jan Mikeš
Člen | 771
+
0
-
  • Multikurzory (věc bez které bych dneska už nemohl fungovat)

Na to jsem zapomnel, to je proste killer a must have feature!

Tomáš Kolinger
Člen | 136
+
0
-

Tak to je spíš o tom, že člověk si zvykl na ST a nechce v podstatě měnit :).

Jinak spoustu věcí co ST umí nepotřebujete, protože refactoring IDE řeší naprosto jiným způsobem moc jiných use-case to nemá. A třeba multicursory PhpStorm umí od osmičky.

MartinitCZ
Člen | 580
+
0
-

Existuje plugin, který mi umožní po kliknutí na volanou funkci přejít do daného souboru?
Máme $this->myClass->setName('blue-jacked-wire') a kliknutí na setName(..) budu v dané třídě instance $this->myClass?
Toto umí každé IDE, ale pro jednoduchou editaci, fast fix, je ST rychlejší a toto mi chybí.

Editoval martinit (26. 4. 2014 12:57)

Kcko
Člen | 465
+
0
-

martinit napsal(a):

Existuje plugin, který mi umožní po kliknutí na volanou funkci přejít do daného souboru?
Máme $this->myClass->setName('blue-jacked-wire') a kliknutí na setName(..) budu v dané třídě instance $this->myClass?
Toto umí každé IDE, ale pro jednoduchou editaci, fast fix, je ST rychlejší a toto mi chybí.

http://sublimecodeintel.github.io/…meCodeIntel/

MartinitCZ
Člen | 580
+
0
-

@**Kcko**: Díky :)
EDIT: Nevim, jestli se to nějak musí nastavit, ale to co potřebuji to nedělá.

Editoval martinit (26. 4. 2014 13:15)