Utorizacia pristupu k datam z databazi

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
cujan
Člen | 410
+
0
-

Caute robim aplikaciu kde spravujem udaje o osobach na jednotlivych pobockach hierarachia je asi takato

Administrator
Pobocka1
osoba1 – admin
osoba2

pobocka2
osoba1 – admin
osoba2
 …

a riesim problem ako nastavit autorizaciu, aby administrator mohol mat pristup ku komplet udajom(pobocka a osoba) a admini mali pristup len k udajom o svojej pobocke a svojich udajoch…

Da sa to vobec? resp. robi sa to na urovni nette, databazi?

Vdaka za kazdu radu, postreh, napad…

cujan
Člen | 410
+
0
-

nemozete ma niekto aspon nasmerovat nejakym smerom?

vdaka

enumag
Člen | 2118
+
0
-

https://doc.nette.org/…thentication#…

Objekt typu pobočka bude nejspíš implementovat IResource. Nemám teď čas nad tím přemýšlet detailněji.

cujan
Člen | 410
+
0
-

enumag napsal(a):

https://doc.nette.org/…thentication#…

Objekt typu pobočka bude nejspíš implementovat IResource. Nemám teď čas nad tím přemýšlet detailněji.

vdaka idem studovat…

cujan
Člen | 410
+
0
-

no co to som nastudoval len mam v tom dost gulas, nenasla by sa niekde nejaka vzorova aplikacia?

vdaka

cujan
Člen | 410
+
0
-

to fakt take nieco este nikto neriesil ?????

wicked
Člen | 290
+
0
-

Podle mě by to 100% vyřešilo toto

cujan
Člen | 410
+
0
-

wicked napsal(a):

Podle mě by to 100% vyřešilo toto

oki len nechapem ako sa riesi pripad ak chcem zariadit aby prihlaseny clen mohol editovat a vidiet len konkretne udaje v DB…

cujan

zimmi
Člen | 94
+
0
-

@cujan nejlépe asi do db přidat nějaký sloupec created_by, editable_by nebo něco na ten způsob, a do něj si uložit identifikátor role/uživatele, který může editovat. Pokud bys to chtěl poněkud neprůstřelnější, můžeš to zkusit řešit přímo na úrovni databáze (za mě +1), tam ale neošetříš úroveň jednotlivých záznamů.

cujan
Člen | 410
+
0
-

zimmi napsal(a):

@cujan nejlépe asi do db přidat nějaký sloupec created_by, editable_by nebo něco na ten způsob, a do něj si uložit identifikátor role/uživatele, který může editovat. Pokud bys to chtěl poněkud neprůstřelnější, můžeš to zkusit řešit přímo na úrovni databáze (za mě +1), tam ale neošetříš úroveň jednotlivých záznamů.

cize na urvni nette sa to neda?

zimmi
Člen | 94
+
0
-

@cujan: Samozřejmě se to dá, jak psal enumag.

cujan
Člen | 410
+
0
-

zimmi napsal(a):

@cujan: Samozřejmě se to dá, jak psal enumag.

jasne len z toho clanku mi to nejak nie je jasne…

enumag
Člen | 2118
+
0
-

@cujan: Když nebudeš konrétnější co ti neni jasný tak ti těžko poradíme.

Editoval enumag (8. 4. 2014 11:36)

cujan
Člen | 410
+
0
-

enumag napsal(a):

@cujan: Když nebudeš konrétnější co ti neni jasný tak ti těžko poradíme.

Vdaka:D
proste mam databazu a v nej mam tabulku osoba, su tam udaje o ludoch, ktory prisluchaju k urcitym pobockam. Kazda pobocka ma svojho sefa a ja potrebujem aby udaje o ludoch z danej pobocky mohol vidiet a editovat len sef konkretnej pobocky.

Vdaka

cujan

enumag
Člen | 2118
+
0
-

Myšleno co ti není jasné z té docky… Bohužel ta dokumentace zřejmě není úplná, budeš potřebovat tohle a dost pravděpodobně i tenhle hack.