Migracia z php 5.3 na 5.4+

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
HappyFace
Člen | 162
+
0
-

ahojte,

asi to tu moc nepatri ale neviem kde sa lepsie opitat .. nepoznate nejaky sposob ako otestovat compatibilitu starych zdrojakov na novsie PHP-cko?

Casper
Člen | 253
+
0
-

Nainstalovat 5.4 a spustit testy :)

HappyFace
Člen | 162
+
0
-

Casper napsal(a):

Nainstalovat 5.4 a spustit testy :)

za predpokladu, ze v tej dobe nieco ako test poznali … jediny test je ten, ze si tam mozes klikat ale je tam aj dost vela serverovych veci co neotestujem.. ci ake testy mas na mysli?

Casper
Člen | 253
+
0
-

Pokud nejsou napsané testy (unit, integrační, …) tak asi nijak jinak, než manuálně otestovat / ty testy napsat. Nicméně osobně nevím o tom, že by v PHP 5.4 byl nějaký BC break či něco takového. Když jsem přecházel na 5.4, neměl jsem jediný problém.

HappyFace
Člen | 162
+
0
-

Casper napsal(a):

Pokud nejsou napsané testy (unit, integrační, …) tak asi nijak jinak, než manuálně otestovat / ty testy napsat. Nicméně osobně nevím o tom, že by v PHP 5.4 byl nějaký BC break či něco takového. Když jsem přecházel na 5.4, neměl jsem jediný problém.

ide mi hlavne o deprecated funkcie a nejake zmazane polozky .. lebo zdrojak je naozaj historicky a chcel by som ho nejako analyzovat. Z vysledkov by som videl, ci ma zmysel urobit drobny refaktor alebo to cele prepisat.

MartyIX
Člen | 217
+
0
-

Proste si procti toto a zkontroluj si, ze se te zadna zmena netyka: http://www.php.net/…mpatible.php

Ja jsem mel projekt na PHP 5.3, presel jsem na 5.4 a neobjevily se zadne potize. Rekl bych, ze je to velmi snadny upgrade (uplne neporovnatelne oproti upgradu z 5.2 → 5.3).