Fatal Error Class ‚Form‘ not found

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
TomasHuttner
Člen | 66
+
0
-

Dobrý den, začínám s nette a zkouším vytvářet tu aplikaci podle postupu v dokumentaci. A na jednou mi to hodilo chybu Fatal Error Class ‚Form‘ not found.

Výpis za laděnky?

15:        public function beforeRender()
16:        {
17:            $this->template->lists = $this->listRepository->findAll()->order('title ASC');
18:        }
19:
20:        /**
21:             * @return Nette\Application\UI\Form
22:             */
23:            protected function createComponentNewListForm()
24:            {
25:                    $form = new Form();
26:                    $form->addText('title', 'Název:', 15, 50)
27:                            ->addRule(Form::FILLED, 'Musíte zadat název seznamu úkolů.');
28:
29:                    $form->addSubmit('create', 'Vytvořit');

řádek 25 je vyznačen červeně. Poradíte mi co s tím prosím?

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

asi nemas v „use“ importovanou tuto tridu:

use Nette\Application\UI\Form;
TomasHuttner
Člen | 66
+
0
-

Děkuji, ale mám tam další chybu. Nette\InvalidArgumentException Component with name ‚taskForm‘ does not exist.

Laděnka:

 9:    // prolog Nette\Latte\Macros\UIMacros
10:    //
11:    // block content
12:    //
13:    if (!function_exists($_l->blocks['content'][] = '_lbb9ce12aebc_content')) { function _lbb9ce12aebc_content($_l, $_args) { extract($_args)
14:    ;call_user_func(reset($_l->blocks['title']), $_l, get_defined_vars())  ?>
15:
16:    <fieldset>
17:            <legend>Přidat úkol</legend>
18:
19:    <?php Nette\Latte\Macros\FormMacros::renderFormBegin($form = $_form = (is_object("taskForm") ? "taskForm" : $_control["taskForm"]), array()) ?>
20:            <div class="task-form">
21:    <?php if (is_object($form)) $_ctrl = $form; else $_ctrl = $_control->getComponent($form); if ($_ctrl instanceof Nette\Application\UI\IRenderable) $_ctrl->validateControl(); $_ctrl->render('errors') ?>
22:
23:                    <?php $_input = is_object("text") ? "text" : $_form["text"]; if ($_label = $_input->getLabel()) echo $_label->addAttributes(array()) ?>

teď je zase 19 řádek.