Nette/Mail

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Inza
Člen | 330
+
0
-

Další věcí, které mě napadla je integrace podpory mailu – odesílání mailů – to potřebuje podle mě každá webová aplikace – ale nevím jsou argumenty jak pro integraci do Frameworku tak proti…

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

Tuším, že o emailu se David vyjádřil tak, že existuje již spousta dobrých knihoven a že by šlo akorát o znovuvynalézání kola.

Inza
Člen | 330
+
0
-

_Martin_ napsal(a):

Tuším, že o emailu se David vyjádřil tak, že existuje již spousta dobrých knihoven a že by šlo akorát o znovuvynalézání kola.

Aha, no, to chápu…A jakou knihovnu bys doporučil?

stpnkcrk
Generous Backer | 189
+
0
-

Zend_Mail vypadá velice dobře – odzkoušeno, funguje bezchybně.

arron
Člen | 464
+
0
-

Na druhou stranu, proc v Nette treba nepripravit nejake sikovne rozhrani jakoze sluzbu a cvicne do neho neimplementovat nejakou knihovnu? Pokud nekdo bude potrebovat nejakou jinou implementaci, tak si poslouzi uplne stejne jako v jinych castech Nette:-)

vlki
Člen | 218
+
0
-

Teoreticky by to neměl být problém, pokud je Zend Framework pod New BSD licencí.

Na druhou stranu se to dá porovnat s problémem vrstvy modelu. Nette nezajišťuje nějaké rozhraní pro model, tak proč by mělo takové rozhraní být pro práci s maily?

Maximálně bych k tomuto někde v dokumentaci uvedl poznámku. Že to Nette nezajišťuje a je doporučeno využít Zend_Mail.

pmg
Člen | 372
+
0
-

Zdá se mi to, nebo je v distribuci Nette\Mail? Opravdu se nestíhám divit. Děkuji Jakubovi a je mi líto, že mu David opět nedal kredit. ;-)

jasir
Člen | 746
+
0
-

pmg napsal(a):

Zdá se mi to, nebo je v distribuci Nette\Mail? Opravdu se nestíhám divit. Děkuji Jakubovi a je mi líto, že mu David opět nedal kredit. ;-)

Počkej, Mail je přeci od Davida… A už skoro týden :-) Nebo mi něco uniká?

nAS
Člen | 277
+
0
-

pmg napsal(a):

Zdá se mi to, nebo je v distribuci Nette\Mail? Opravdu se nestíhám divit. Děkuji Jakubovi a je mi líto, že mu David opět nedal kredit. ;-)

viz Historické souvislosti ;)

pmg
Člen | 372
+
0
-

Není-li to proti něčemu, navrhuji automaticky přidávat hlavičku Date.

$this->setHeader('Date', date('r'));
David Grudl
Nette Core | 8142
+
0
-

přidám

pmg
Člen | 372
+
0
-

Díky.