Import formuláře z šablony presenteru do @layout šablony

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
.:M@rt!n:.
Člen | 201
+
0
-

Ahoj,
potřeboval bych nějakým způsobem dostat stejný kontaktní formulář na všechny stránky na webu. Napadlo mě si udělat na formulář speciální Presenter a k tomu šablonu a tu pak do jiné šablony naincludovat. Bohužel takto mi laděnka vypíše chybu že komponenta (formulář) neexistuje.

Jak by to šlo prosím udělat? Díky

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

formular si vytvor v base presenteru, od ktereho budou vsechny presentery dedit

.:M@rt!n:.
Člen | 201
+
0
-

To jsem zkusil ale jelikož mám změněnou adresářovou strukturu a ještě rozdělení na admin a front tak me to nějak nejde…

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

na to prece nema adresarova struktura vliv. proste budes mit BasePresenter s metodou createComponentFooForm, od toho budou vsechny presentery dedit a v layoutu das {control fooForm}

co se tyce admin a front – to chces mit ten form v obou modulech jo? i tady by teda slo udelat spolecnej base presenter, ale radsi si na formular vytvor tovarnicku a tu createComponentFooForm dej do base presenteru obou modulu s tim, ze budou volat tu tovarnicku..

.:M@rt!n:.
Člen | 201
+
0
-

Jo díky, už to jde. Nevím co jsem předtím dělal špatně. Jinak form chci mít pouze ve front.

.:M@rt!n:.
Člen | 201
+
0
-

Tak sice zobrazení jde ale po zkoušce odeslání formuláře se nic neodešle, formulář se nepromaže. Zpracování formuláře jsem zkusil nechat jak v Base presenteru tak jsem ho zkusil dat do jineho presenteru. Kde by mohl být problém?

EDIT: Vyřešeno. chyběl mě tam jeden řadek

Editoval .:M@rt!n:. (22. 10. 2013 17:46)