Addony: migrace na nový web

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Spuštění ostré verze nového webu pro Nette addony se rychle blíží. Jednou z posledních věcí, kterou je potřeba před finálním spuštění provést je přemigrovat addony ze staré verze. Automatické skripty už přemigrovaly vše, co šlo rozumně přemigrovat automaticky. Nyní je potřeba to ručně doladit.

Ještě dneska budu rozesílat první várku informačních mailů autorům addonů s dalšími informacemi.

Narazíte-li na jakýkoliv problém, dejte vědět do tohoto vlákna (preferovaná varianta) nebo mi pošlete mail.

FAQ

Q: Jak se přihlásím?
- A: Stejnými údaji jako se přihlašuješ do Nette fóra.
Q: Jak změním composer identifikátor?
- A: Nezměníš. Založ nový addon nebo napiš do tohoto vlákna a já to upravím ručně.

MartinitCZ
Člen | 580
+
0
-

Nejsem si jist, ale tagy jako {{extras}} nebo {{attachment: visualpaginator.zip}} by asi neměly být vidět ;)
Viz (dole): http://nette.merxes.cz/…ualpaginator

Siam
Člen | 54
+
0
-

Navrhuji udělat zvláštní tabulku pro odkazy na fórum, autora a verze Nette. Nyní není šířka buněk tabulky IMHO dostatečná. Také to lze řešit spojením buněk.

Viz třeba: http://nette.merxes.cz/…lix/fb-tools

Milo
Nette Core | 1283
+
0
-

Jan Tvrdík Ty jo, super práce! Koukám na portál po delší době a „Check updates“ nebo „Report“ je pecka!

Nevím, jestli se s tím nepočítá, ale teď by se mi hodila možnost smazat addon :) XDebugTrace panel je tam 2×. Pokud to nebude tak na rychlo, tak prosím smazat http://nette.merxes.cz/…ugtracepanel (ten s **TODO** v popisu).

Editoval Milo (19. 9. 2013 0:30)

h4kuna
Backer | 740
+
0
-

Addon id 339 prosím smazat, už se nevyvýjí

2bfree
Člen | 248
+
0
-

V seznamu licencí mi chybí ta, pod kterou své pluginy vydávám: http://www.wtfpl.net
Dále se nepřekládají texy tagy pro odkazy
A v neposlední řadě jsou pluginy spojené s jiným composer balíčkem, než pod kterým to vydávám.
Když jsem plugin smazal a založil nový, tak se mě to najednou na licenci neptá, zato si to pro změnu vymyslí verzi 1.0.0, která vůbec v repository není.
Když jsem měl v markdown textu použitou <znacku> tak se neescapovala.

Ale abych tu jen nehazel spinu, jinak dobra práce a díky.

Editoval 2bfree (30. 9. 2013 8:52)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

@2bfree WTFPL je vtip a né licence, tu není potřeba podporovat.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

@Filip Procházka: Nicméně podporovat ji budeme, protože se dostala na http://spdx.org/licenses/. Momentálně máme starší verzi toho seznamu.

2bfree
Člen | 248
+
0
-

IMHO je zcela legitimní a dle mého jediná opravdu svobodná licence vyjadřující přesně můj záměr se softwarem, který publikuji a přišlo by mi škoda jen proto že není v nějakém seznamu povinného pole ten kus kódu nepublikovat.

Filip Procházka napsal(a):

@2bfree WTFPL je vtip a né licence, tu není potřeba podporovat.

Vojtěch Dobeš
Gold Partner | 1316
+
0
-

@Jan Tvrdík Promažeš prosím ty duplicitní addony? Kupa mých addonů je nyní na portálu dvakrát.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

@vojtech.dobes: Ono není úplně jasné, který addon smazat =) Např. u GpsPicker je jeden česky s verzemi a druhý anglicky, ale bez verzí. Plus není jasné, který composer identifikátor je preferovaný.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

2bfree napsal(a):

IMHO je zcela legitimní a dle mého jediná opravdu svobodná licence vyjadřující přesně můj záměr se softwarem, který publikuji a přišlo by mi škoda jen proto že není v nějakém seznamu povinného pole ten kus kódu nepublikovat.

WTFPL je licence je špatně z řady právních i morálních důvodů, jejichž hledání přenechám tvému samostudiu.

Pokud chceš tvořit svobodný software, používej BSD/MIT nebo GPL. Tyto licence jsou v našem (i většině světových) právním řádě použitelné a na rozdíl od WTFPL opravdu podporují svobodný software.

Zkrátka, pokud chceš aby tvé rozšíření někdo bral vážně, musíš použít licenci, kterou jde brát vážně.

Jan Tvrdík napsal(a):

@Filip Procházka: Nicméně podporovat ji budeme, protože se dostala na http://spdx.org/licenses/. Momentálně máme starší verzi toho seznamu.

Proti tomu nic nemám :)

</offTopic>
2bfree
Člen | 248
+
0
-

Filip Procházka napsal(a):

Pokud se nepletu, ani GPL ani MIT neumožňuje změnit licenci odvozeného díla, vydávat dílo za své, … To všechno je IMHO „omezení svobody“ a u tohoto software mi to nevyhovuje.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

2bfree napsal(a):

Pokud se nepletu, ani GPL ani MIT neumožňuje změnit licenci odvozeného díla, vydávat dílo za své, … To všechno je IMHO „omezení svobody“ a u tohoto software mi to nevyhovuje.

No a to je právě správně, protože se zamezuje parazitům aby vydávali opensource za svůj. Pusť si nějaké přednášky od Stallmana. Jestli si pořád myslíš že máš pravdu, pojďme to raději řešit někam jinam ;)

</offTopic>
Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

@2bfree: Díky moc za připomínky. Zkusím se k nim postupně vyjádřit.

  • WTFPL licenci podporovat budeme, založil jsem issue na aktualizaci seznamu podporovaných licencí.
  • Texy! zápis odkazů funguje v pořádku, nefunguje zápis [ref], který je specialitou nette.org. Nicméně existuje na to issue a vzhledem k tomu, že Grudl nedávno uvolnil implementaci konfigurace Texy!, kterou nette.org používá, tak by vyřešení tohoto issue neměl být už problém.

A v neposlední řadě jsou pluginy spojené s jiným composer balíčkem, než pod kterým to vydávám.

Konkrétní příklad by neměl?

Zato si to pro změnu vymyslí verzi 1.0.0, která vůbec v repository není.

Mýlíš se, ta verze tam je. Viz https://github.com/…omposer.json#L4

Když jsem měl v markdown textu použitou <znacku> tak se neescapovala.

Otevřel jsem na to issue

MartinitCZ
Člen | 580
+
0
-

@**Jan Tvrdík**: Prosím hodil bys odkaz na Davidovu configuraci Texy? Hodně by to pomohlo k samostudiu :)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Rozeslal jsem finální várku e-mailů.

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Můžu poprosit o smazání RatingControl a staré Live Form Validation (ne tu pro 2.0). Díky.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

@redhead: vyřízeno

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

@Jan Tvrdík: v mailu (asi to někde zapadlo ;) jsem ti psal o smazání Pollie (bacha, je tam 2x…smáznout oba) a „Invoice Control – generátor faktur“. Dík moc.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

@Ondřej Brejla: Živě si pamatuji, že jsem ty addony smazal. Zřejmě to bylo na localhostu =)

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Nevadí, hlavně že se zadařilo :-)

castamir
Člen | 629
+
0
-

Prosím o změnu názvu composer balíčku u PdfResponse2:

castamir/pdf-response => joseki/pdf-response

Raději jsem to zmigroval do vlastního repozitáře, protože mi tak nějak mizí forknuté repozitáře z GitHubu, jejichž originály už neexistují (zdravím Tomáše Votrubu :D).

EDIT: díky

Editoval castamir (21. 3. 2014 10:02)

Tomáš Votruba
Moderator | 1114
+
0
-

Prosím o smazání addonu 119

Editoval Tomáš Votruba (8. 7. 2014 10:57)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

@TomášVotruba je to ještě aktuální?

Tomáš Votruba
Moderator | 1114
+
0
-

@PatrikVotoček Vypadá to, že ne. Link už je nefční. Díky za připomenutí.