Requirements Checker

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
David Grudl
Nette Core | 8129
+
0
-

V adresáři examples (i když tam by to asi být nemělo) můžete najít Requirements-Checker, skript, který ověří konfiguraci serveru, jestli vyhovuje požadavkům Nette Frameworku (demo).

Asi to bude chtít vyzkoušet na různých konfiguracích, jestli hlášení jsou v pořádku. Hlavně by mě zajímalo, jestli na serverech s eAcceleratorem vrátí položka „Reflection phpDoc“ warning a po kolika obnoveních stránky.

Tak prosím testujte ;)

stpnkcrk
Generous Backer | 189
+
0
-

Zkusil jsem checker na všech hostinzích a serverech, ke kterým mám přístup. Na jednom jsem našel bug. Jen nevím, jestli je to fixnutelné, nebo ne.

Warning: exec() has been disabled for security reasons in /home/www/kocourekp.com/subdomeny/nette/checker.php on line 150

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/www/kocourekp.com/subdomeny/nette/checker.php:150) in /home/www/kocourekp.com/subdomeny/nette/checker.phtml on line 9

http://nette.kocourekp.com/checker.php

http://s09.station.cz/php/ – tady je phpinfo()

Editoval skocourek (31. 3. 2009 20:08)

kravčo
Člen | 721
+
0
-

Zavináč pred exec() to nefixne? Bez povoleného execu sa aj tak ImageMagick spustiť nedá, čiže by test dopadol rovnako…

stpnkcrk
Generous Backer | 189
+
0
-

Zavináč před exec() to fixne…

Quinix
Člen | 108
+
0
-

Na serveru s eAcceleratorem se warning u Reflection phpDoc objevil po druhém načtení.

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Asi by byl dobrý jeden refresh.

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

Quinix napsal(a):

Na serveru s eAcceleratorem se warning u Reflection phpDoc objevil po druhém načtení.

Potvrzuji, první načtení v pořádku, druhé a každé další už ne, po prvním načtení si eAccelerator drží skript kešovaný v paměti.

David Grudl
Nette Core | 8129
+
0
-

Checkera jsem updatnul, prosím tedy o vyzkoušení, jestli jsou všechny bugy ok.

stpnkcrk
Generous Backer | 189
+
0
-

Bug s exec() odstraněn. Díky Davide!

Wosonj
Člen | 36
+
0
-

U mne OK (eAccelerator bug to odhalí)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Zajímalo by mě, jak zjistí neexistenci funkce function_exists pomocí neexistující funkce function_exists :)

David Grudl
Nette Core | 8129
+
0
-

Jan Tvrdík napsal(a):

Zajímalo by mě, jak zjistí neexistenci funkce function_exists pomocí neexistující funkce function_exists :)

Je je sice trošku fintovní, ale mělo by to fungovat.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Ještě by mě zajímalo, proč funkce ini_set je REQUIRED, když v popisu stojí:

Function ini_set() is optional. If it is absent, some parts of framework may not work properly.

pmg
Člen | 372
+
0
-

Sorry, your server configuration does not satisfy the requirements by Nette Framework.

Sice doufáme, že se tato hláška zobrazovat nebude, ale nemělo by tam být requirements of Nette Framework?

Mirek
Člen | 86
+
0
-

já jsem při spuštění chesker.php dostal jen tuto chybovou hlášku:
Fatal error: Trying to clone an uncloneable object of class ReflectionFunction in checker.php on line 31
zavináč to nevyřeší, neboť při fatal error se vykonávání skriptu ukončí

PaBi3
Bronze Partner | 62
+
0
-

Vidím to na chybu checkeru, pretože problém je v zapnutom zend.ze1_compatibility_mode. Jeho stav sa musí testovať ešte pred riadkom 31 (#30102).

Editoval PaBi3 (7. 6. 2009 12:02)

David Grudl
Nette Core | 8129
+
0
-

opravím

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

stálo by za to doplnit testovani na save_mode kvuli cache ve složkách… A pak mám taky jeden problém ač mám ImageMagick tak checker hlásí že tam není… :-(

Editoval vrtak-cz (13. 8. 2009 2:05)

PetrP
Člen | 587
+
0
-

vrtak-cz napsal(a):

stálo by za to doplnit testovani na save_mode kvuli cache ve složkách…

Já teda furt doufám že se to spíš systémově vyřeší, než odříznout všechny ze savemodem ;]
Ale varování že Cache neukládá do adresářů by tam bý mohla.

A pak mám taky jeden problém ač mám ImageMagick tak checker hlásí že tam není… :-(

Nebude problém v tom že je zakázaná funkce exec ?

Blizzy
Člen | 149
+
0
-

Co použít v případě neexistující function_exists funkci is_callable ?

Cifro
Člen | 245
+
0
-

Možno je to tou pokročilou hodinou alebo je tam bug.

Hodil som checker na jeden hosting. A pri Reflection phpDoc mi hlási warning. A keď som pozrel do kódu tak sa pre kontrolu použije funkcia paint, ktorá nie je definovaná a ani nemá phpDoc komentár. Pokročilá hodina, je tam ta funkcia aj s komentarom.

Príklad Example #2 z tejto manualovej stránky, metóda `getDocComment() ` vypiše komentár.

Nette 0.9.0, PHP 5.2.9

Edit: Upravim nejak skript (pridam riadok, atď.), uploadnem na server, dam refresh a var_dump(strpos($reflection->getDocComment(), 'Paints') !== FALSE); vráti bool(true), dám znova refresh, už vráti bool(false). Nechapem, idem spať.

Editoval Cifro (21. 8. 2009 2:20)

David Grudl
Nette Core | 8129
+
0
-

Jaký warning?

kravčo
Člen | 721
+
0
-

Cifro napsal(a):

Edit: Upravim nejak skript (pridam riadok, atď.), uploadnem na server, dam refresh a var_dump(strpos($reflection->getDocComment(), 'Paints') !== FALSE); vráti bool(true), dám znova refresh, už vráti bool(false). Nechapem, idem spať.

Nebude to eAccelerator?

Cifro
Člen | 245
+
0
-

V noci sa neoplatí také veci riešiť :-))

David Grudl napsal(a):

Jaký warning?

Prvý stlpec v tabuľke checkera, ma hodnoty buď passed, warning, fialed. A to bol tento warning.

kravčo napsal(a):

Nebude to eAccelerator?

Jo je tam eAccelerator. Takže to on spôsobuje. A ešte je tam aj HTTP extension :(
Tvrdia, že na požiadanie mi nastavia čo potrebujem, tak uvidíme.