Template factory: TODO

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Tomáš Votruba
Moderator | 1114
+
0
-

Rád bych se držel toho, co Nette umožňuje nyní. To, co někdy bude, teď neovlivníme.

@matej21: Jako samostatnou službu, viz odkaz.
Napadá tě jiné řešení využívající současnou verzi Nette?

@enumag: Tím chci řešit možnost generování odkazů v šabloně emailu. Pokud by byl dostupný presenter/control přes createTemplate(), byl by použit ten.

Jak to řešíš nyní?

enumag
Člen | 2118
+
0
-

@Tomáš Votruba:

Aha, v tom případě ok – řeším to přesně takhle.

Zkusil jsem si napsat draft jak by to vypadalo s těmi konfigurátory. Jsem přesvědčen že je to správná cesta a udělám z toho extension a RFC.

EDIT: Mimochodem pokud jde o Latte, myslím že by na to měla být nová služba Nette\Latte\EngineFactory.

Editoval enumag (5. 2. 2014 16:47)

Tomáš Votruba
Moderator | 1114
+
0
-

@enumag: Paráda, zítra to vyzkouším a sepíšu příklady. Děkuji za podnětné připomínky.

Těším se na extension a RFC.

@matej21: Napadá mne, uměl bys vytvořit LinkFactory pro generování odkazů jako extension? Nemám s tím žádnou zkušenost, tak nevím jak je to složité a zda to nyní vůbec lze.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

@Tomáš Votruba tak jak to máš teď je to super, ještě vymysli něco s tou továrnou na latte engine :)

enumag
Člen | 2118
+
0
-

Zde první nástřel mého extension:

https://github.com/…plateFactory

Instalace latte maker je momentálně rozbitá, pár věcí tam chybí, ale jako proof of concept je to myslím ok. Názory a podněty na vylepšení jsou vítány. :-)

Podstatné je, že samotná TemplateFactory je takhle jednoduchá a Extensions si mohou do šablony přidávat co chtějí pomocí takovýchto služeb.

Editoval enumag (6. 2. 2014 12:23)

Tomáš Votruba
Moderator | 1114
+
0
-

@Filip Procházka: Takto může být?

enumag
Člen | 2118
+
0
-

@Tomáš Votruba: Přesně totéž jsem nakonec udělal já. :-)

Pokud někomu uniklo mé RFC na toto téma tak zde.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

@Tomáš Votruba dobrý nápad, nevím co si o tom myslet, ale pokud to funguje tak na tom nic špatného nevidím :)