PHPStorm – zkušenosti s používáním

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
castamir
Člen | 629
+
0
-

Poslední dobou zvažuju, že si pořídím tento produkt. Vypadá docela dobře, oproti NB šíleně rychlej, ale pár věcí mi dělá starosti a nejsem si jistý jsou způsobené. Možná mám své testovací IDE jen špatně nastavené, možná je to právě tou testovací verzí, možná bug, nevím. Nicméně:

code completion (občas tam narážím na live template a funkce se mi zdají velmi podobné) doplňuje kód vždy. Úplně vždy. Ikdyž to není žádané. V nastavení mám code completion pomocí ctrl+space, ale kód se zpravidla doplní při pouhém zmáčnutí space. Doplňuje se i v PHPDoc komentářích. Co víc, doplňuje se v názvech metody už jen při detekci shody s klíčovým slovem aniž bych zmáčkl ten mezerník nebo cokoliv dalšího, co by to mohlo aktivovat. Je tohle normální chování, bug nebo jen chyba v mém nastavení?

PS 5.0.4 – 30day-demo, IDE nastavení převzaté z fóra

Nemá s tím někdo podobné zkušenosti?

Michal Vyšinský
Člen | 608
+
0
-

Já také zrovna jedu na trial verzi PhpStorm a nemohu si stěžovat. Jak mě doba vyprší, tak jej kupuji. Žádné problémy jako u tebe se mi neprojevují. Divné

Tomáš Kolinger
Člen | 136
+
0
-

To určitě není normální. Pokud nezmáčknu CTRL+Space tak editor nic neudělá, jen ukáže seznam možností. Poukud není víc možností, tak CTRL+Space doplní onu jedinou možnost, pokud je možností víc, tak musím možnost vybrat + enter…

Doporučil bych ti resetovat nastavení.

5.0.4

Editoval Tomáš Kolinger (26. 2. 2013 4:43)

David Ďurika
Člen | 328
+
0
-

doporucujem najnovsiu verziu http://blog.jetbrains.com/…ild-126-339/ je o mnoho lepsia ako 5-ka

rixi
Člen | 109
+
0
-

achtan wrote:

doporucujem najnovsiu verziu http://blog.jetbrains.com/…ild-126-339/ je o mnoho lepsia ako 5-ka

tiez doporucujem. navyse s EAP verziou sa pri kazdom updatu predlzi moznost pouzivania trial verzie o dalsi mesiac, takze som to zatial nemusel kupovat.

EDIT: moze sa to tykat iba OSX verzie, neviem

Editoval rixi (26. 2. 2013 11:55)

castamir
Člen | 629
+
0
-

Vyřešeno. Bylo to nakonec v nastavení Live templates – nahoře v selectboxu „expand with“ space/tab/enter.

@achtan, @rixi: díky. I to prodloužení trial verze funguje :D.

Tabetha
Člen | 140
+
0
-

a ked ste u toho … existuje zvyraznovač latte syntaxe pre PhpStorm?

Editoval Tabetha (26. 2. 2013 14:19)

Re4DeR
Člen | 71
+
0
-

ne moc dobre, ale mam nastavenou syntax jako má smarty a je to pouzitelne ;)