Moznost pri redirectu posilat data POSTem

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

Co takhle mit v redirectu jako parametr moznost zavolat si funkce POSTem? Predstavuju, ze se to bude chovat stejne jako s GETem, jen v URL toho moc(nic?) nebude. Hodi se me to, kdyz se funkci predava hodne dat a ja vim, zeby uzivatel nemel skocit do prostred „cyklu“ (napr. v administraci presunuju polozky: v prvni casti vyberu polozky(a „co s nima chci delat“) a v druhe casti reknu treba „kam s nima chci jit“. Mezi prvnim a druhym krokem pujde relativne hodne dat a pritom clovicek by se hned do druheho kroku dostat nemel).

phx
Člen | 651
+
0
-

Jsem proti. Jedine jakt o jde resit je pres JS a to se mi nelibi.

Navic jak by jsi to chtel resit na urovni HTTP protokolu? Leda narvat vsechny data to URL (GET) s nejakym priznakem pro prevedeni na POST, ale to je sileny.

pmg
Člen | 372
+
0
-

Pokud na sobě jednotlivé kroky závisí, asi by bylo nejlepší data ponechat na serveru. Myslím, že v popsaném případě můžeš s výhodou použít Session.

Jod
Člen | 701
+
0
-

Mne sa tiež nezdá, že sa dajú post data poslať cez get =D . Ako píše pmg, robil by som to cez session. Možno by to šlo ešte cez forward a parametre.

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

nenene, pres JS je to prasarna. Treba to jde pres curl:

$ch = curl_init();
curl_setopt($ch, CURLOPT_URL,"$URL");
curl_setopt($ch, CURLOPT_POST, 1);
curl_setopt($ch, CURLOPT_POSTFIELDS, "data1=neco&data2=jineho");
curl_exec ($ch);
curl_close ($ch);

A aplikace by si to na druhe strane rozbalila normalne z $_POSTu.

Session IMHO neni reseni → mame otevrenou 2× administraci a najednou se v te aplikaci dela totalni neporadek (v jednom tabu chce neco presunout, pak klikne do druheho tabu a najednou tam neco presouva, kdyz chtel se na to jen podivat).

Me se prave libilo, kdyz Nette umi tak pekne oprosit od url, tak ze by dokazala take oprostit od metody, jakou se predava (a na programatorovi je, aby ji zvolil jinou, kdyz ma k tomu dobry duvod).

phx
Člen | 651
+
0
-

Pekny, ale aplikace by musela pomoci curl volat sama sebe. Coz mi prijde divny.

Session samozrejme chcte zajistit jeste nejakym tokenem aby slo pracovat ve vice oknech.

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

A normalnim „get“ redirectem nevola sama sebe? ; )

David Grudl
Nette Core | 8142
+
0
-

Nelze to ovládat tak snadno, viz Přesměrování pod HTTP

onge
Člen | 53
+
0
-

Existuje nejaky duvod, proc nepouzit Cookie nebo Session?

Jod
Člen | 701
+
0
-

Máš to tam napísané. Kôli tomu, že môže byť otvorených viac okien. Ale ako písal phx, dá sa to spraviť cez nejaký príznak, resp. parameter.

onge
Člen | 53
+
0
-

No ja si prave nedokazu predstavit situaci, kdy budu mit neco otevreny ve dvou oknech, v jednom to zmenim a budu chtit, aby se mi to v tom druhem porad tvarilo, jako bych v tom prvnim nic neudelal.