String::webalize : Detected an illegal character in input string

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

Ahoj, v logu na serveru jsem našel dvě takovéto Noticky, týkající se funkce String::webalize: PHP Notice: iconv() [<a href='function.iconv'>function.iconv</a>]: Detected an illegal character in input string in /libs/Nette/loader.php on line 1075
Bohužel, z logu nezjistím, jaká data se do funkce iconv dostala, ale celý web je v kódování UTF-8 a na formuláře používá Nette\Forms, takže mě vůbec nenapadá, co za nepovolené znaky se tam mohlo dostat.

Jod
Člen | 701
+
0
-

Mne sa zdá, že sa mi to zdalo keď som volal webalize nad dátami z databázy, ale už sa nepamätám prečo. Mal som link /<id>/<nazov>, kde id bolo jedinečné a nazov bol pre seo. Keď som dostal dáta z databázy podľa id, tak som názov webalizoval a porovnal z názvom z adresy a pokiaľ bol nesprávny vyskočila chyba. Tu mi to hádzalo chybu ako tebe, len keby som vedel v čom to bolo konkrétne.

David Grudl
Nette Core | 8152
+
0
-

Zkus nastavit ini_set('track_errors', TRUE) a do metody webalize natvrdo přidat if ($php_errormsg) file_put_contents('...', func_get_arg(0)) a chyby logovat. Analýzou pak můžeme zjistit, co se tam děje.