Získání proměnné přes context

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Draffix
Člen | 146
+
0
-

Zdravím, opět mám jeden hloupý dotaz. Jak se dostanu k proměnné objektu přes context? Konkrétně mám namysli např. $this->context->basketModel->??NejakaPromenna??

Felix
Nette Core | 1190
+
0
-
$basketModel = $this->context->basketModel;
$var = $basketModel->getVar();

Nevim co presne myslis, ale tohle by ti mohlo pomoct..

Draffix
Člen | 146
+
0
-

Myslel jsem třeba pokud mám v modelu proměnnou:

<?php
/** @var int */
protection $variable;
?>

A já bych jí chtěl v prezenteru přes context jednoduše dumpnout, tak jak se k ní dostat?

ViPEr*CZ*
Člen | 814
+
0
-

Jako již v předešlém případě to chce umět základy jazyka… :-) Nemůžete přeci přistupovat k proměnné přímo, když jí zřejmě chcete deklarovat jako protected (a ne mimochodem protection).

Draffix
Člen | 146
+
0
-

ViPErCZ napsal(a):

Jako již v předešlém případě to chce umět základy jazyka… :-) Nemůžete přeci přistupovat k proměnné přímo, když jí zřejmě chcete deklarovat jako protected (a ne mimochodem protection).

Taky jsem zjistil, že je třeba doplnit znalosti a omlouvám se za svou nevědomost :-) Opět děkuji za odpovědi

ViPEr*CZ*
Člen | 814
+
0
-

Draffix napsal(a):

ViPErCZ napsal(a):

Jako již v předešlém případě to chce umět základy jazyka… :-) Nemůžete přeci přistupovat k proměnné přímo, když jí zřejmě chcete deklarovat jako protected (a ne mimochodem protection).

Taky jsem zjistil, že je třeba doplnit znalosti a omlouvám se za svou nevědomost :-) Opět děkuji za odpovědi

V pohodě, klidně poradím… ale radši někde mimo než na fóru o Nette ;-)