Výchozí podoba config.neon

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
futuretux
Člen | 24
+
0
-

Ahoj,
mám jeden takový malý návrh na zlepšení configu.

Motivuje mě k tomu změna podoby configu od verze 2.0.3 do verze 2.0.4.

  1. Zmizelo php/session.save_path: „%tempDir%/sessions“
  2. Zmizela nadefinovaná služba DB

Tohle je věc, na kterou sahá člověk jednou za projekt. Proto si to z hlavy obvykle nepamatuje a mě pekelně nebaví to při zakládání projektu věčně lovit ve stařším configu. Myslím, že bylo velmi sympatické, že to bylo ve verzi 2.0.3 bud dostupné, nebo alespoň zakomentované.

Jsem přesvědčen, že toto by se mělo vrátit!

A ještě: v souladu s tím co jsem psal nahoru by mohlo být zajímavé kdyby se udělal nějaký soupis věcí, které jsou potřeba prakticky v každém (větším?) projektu a tyhle věci do defaultního configu dát – klidně v poznámce.

Myslím, že raději více než méně – mazat je snažší a rychlejší než hledat.

22
Člen | 1478
+
0
-

@futuretux: asi máš na mysli sandbox..

  • bod 1) nezmizel, akorát je tam zbytečný, když si to můžeš nastavit v sekci session přes savePath
  • bod 2) by tam asi zakomenotavaný být mohl, ale proč to lovíš ze starých projektů a neuděláš si nějaký db.neon a pak si ho jen jednoduše neinkluduješ?

Jinak seznam ti nikdo nevytvoří, to je přece na každém programátorovi :-) Měla by ti stačit bohatě dokumentaceAPI

Editoval 22 (21. 8. 2012 10:54)

bazo
Člen | 620
+
0
-

futuretux napsal(a):
A ještě: v souladu s tím co jsem psal nahoru by mohlo být zajímavé kdyby se udělal nějaký soupis věcí, které jsou potřeba prakticky v každém (větším?) projektu a tyhle věci do defaultního configu dát – klidně v poznámce.

myslim, ze lepsie by bolo napisat do dokumentacie uplne vsetky moznosti aj so vsetkymi moznymi hodnotami co sa daju nakonfigurovat. koho to bavi lovit v zdrojakoch nette a po fore

futuretux
Člen | 24
+
0
-

Já jsem to myslel tak, že v configu chce člověk vyplnit hodnoty, ne přemýšlet kde ta třída je, jak přesně se jmenuje, které parametry se tam nastavují.

Mě osobně šlo jen o tu DB, nikdy jsem nic jiného (co by nette jinak nedělalo samo o sobě) nepotřeboval. Navíc se s tím pracuje vždy, tak by mohlo být milé to mít připravené. V případě savePath to samé.

Koukám, že návrh na větší komplexnost configu (např. po vzoru defaultních configů linuxových daemonů) přišla jako dobrý nápad jenom mě Tak přece :) .

Editoval futuretux (21. 8. 2012 12:42)

Ot@s
Backer | 476
+
0
-

bazo napsal(a):
myslim, ze lepsie by bolo napisat do dokumentacie uplne vsetky moznosti aj so vsetkymi moznymi hodnotami co sa daju nakonfigurovat. koho to bavi lovit v zdrojakoch nette a po fore

+1 pro takový „maximalistický“ config

22 napsal(a):
Měla by ti stačit bohatě dokumentace a API

Už jsem to tu jednou psal. Dokumentace konfigurace a Davidova anounce kofigurace z fóra pro verzi Nette 2 není obsahově konzistentní (resp. není promítlá v dokumentaci).