Privátní SVN/Git hosting – rada

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
MartinitCZ
Člen | 580
+
0
-

Ahoj.

Rád bych si od vás nechal poradit.

Rád bych si pořídil u nějaké společnosti svn/githosting. Měl bych to jako zálohy a zároven bych mohl případně procházet verzemi kodu.Né všechno, co bych na daný hosting commitnul je určeno k vidění (jen zálohy).
Případné spojení s webhostingem by bylo parádní (některé projekty jsou online a tak by bylo super udělat commit a poté nějaký „upload“ na ostrý server – k vidění pro veřejnost).

Bohužel se v tomto vůbec nevyznám, tak snad se najde někdo, kdo poradí.

Prosil bych něco s rozumnou cenou. Zas tolik toho nemám (valstně ani na „zbytečné“ utrácení) ;)

Editoval martinit (27. 7. 2012 0:29)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Nejlepší Git hosting zdarma je asi Bitbucket. V určitých ohledech je dokonce lepší než GitHub. SVN hostingy neznám.

Jinak slyšel jsem pozitivní recenzi na http://beanstalkapp.com/, což je asi nejblíž tomu, co hledáš.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Jan Tvrdík napsal(a):

Bitbucket. V určitých ohledech je dokonce lepší než GitHub …

Můžeš to rozvést? Používám oba a Github je podle mě o X let napřed (Bitbucket má pouze výhodu že podporuje i HG a SVN a free private repa).

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

GitHub velmi mizerně a nepřehledně zobrazuje diff. Naproti tomu BitBucket má geniální side-by-side diff.

Stejně tak seznam commitů je přehlednější a je v něm vidět i jak se commity větví.

MartinitCZ
Člen | 580
+
0
-

Jan Tvrdík: Díky ;) Asi nakonec vemu Bitbucket. Jde mi hlavně o privatní repa.

MartinitCZ
Člen | 580
+
0
-

Existuje i u gitu možnost automatické porovnávání souborů?
Pokud upravim soubor v pc (je rozdílný, než ten na serveru), tak mi ho to označí červeně, jinak je vše zelené. TortoiseGit toto nedělá (třeba se to musí nějak nastavit, nevim), ale jsem na to zvyklí z SVN, tedy z tortoisesvn a rád bych to měl i zde.

Díky ;)

Jan Jakeš
Člen | 177
+
0
-

Já myslím, že jsi zvyklý jen na to, že ti to označuje změněné, ale necommitnuté soubory. To samé se děje u Gitu. Akorát u SVN se to rovná tomu, jestli jsou soubory na serveru, u Gitu ne a ani by to moc nedávalo smysl. Git funguje jinak.

MartinitCZ
Člen | 580
+
0
-

Juan napsal(a):

Já myslím, že jsi zvyklý jen na to, že ti to označuje změněné, ale necommitnuté soubory.

Přesně tak.

Juan napsal(a):

To samé se děje u Gitu.

Takže se to nějak dá zapnout? Hodně mi to vyhovovalo. Takhle, když musim náhle odejít, nevim co jsem změnil a docela to naštve.

Juan napsal(a):

Git funguje jinak.

Aha nedostatečné znalosti.

Jan Jakeš
Člen | 177
+
0
-

Mně to v TortoiseGit označuje změněné soubory samo od sebe rozdílnými ikonkami a v NetBeans 7.2 úplně samo od sebe barevně.

Tím, že u Gitu by to moc nedávalo smysl jsem chtěl říct jen to, že u SVN se myslí tak nějak „centralizovaně“ (na serveru máš hlavní repositář a všichni tam přispívají). Git je kompletně decentralizovaný (ačkoliv tvá větev obvykle „sleduje“ jednu vzdálenou, kam se provádí push a pull, ale můžeš taky pushovat kamkoliv jinam atd.). To znamená, že na něco jako „měřit změny proti něčemu centrálnímu“ musíš zapomenout. Ale ty necommitnuté změny, to tam dává smysl úplně stejný.

MartinitCZ
Člen | 580
+
0
-

Juan napsal(a):

Mně to v TortoiseGit označuje změněné soubory samo od sebe rozdílnými ikonkami a v NetBeans 7.2 úplně samo od sebe barevně.

Už to jede. Pomohl restart pc.

Juan napsal(a):

Tím, že u Gitu by to moc nedávalo smysl jsem chtěl říct jen to, že u SVN se myslí tak nějak „centralizovaně“ (na serveru máš hlavní repositář a všichni tam přispívají). Git je kompletně decentralizovaný (ačkoliv tvá větev obvykle „sleduje“ jednu vzdálenou, kam se provádí push a pull, ale můžeš taky pushovat kamkoliv jinam atd.). To znamená, že na něco jako „měřit změny proti něčemu centrálnímu“ musíš zapomenout. Ale ty necommitnuté změny, to tam dává smysl úplně stejný.

Díky za vysvětlení. Mám pouze zkušenosti s SVN, takže tohle je pro mě nové.

MartinitCZ
Člen | 580
+
0
-

Používám TortoiseGit, ale mám problém s „označením souborů“.

Mám složku Application a v ní soubor Presenter.php a Form.php

Složka Application je označena zelenou fajfkou. Po otevření této složky vidim ty dva soubory, ale nejsou označeny (žádná zelená fajfka nebo jakákoliv jiná). Když změnim soubor Presenter.php a uložim, poté kouknu na složku Application, tak je stále označena zelenou fajfkou.

Nikdy nevidim po změnách něco podobného (červené vykřičníky označující změnu):
http://wiesel.ece.utah.edu/…download/115

Nevěděl by někdo, kde může být problém? Takhle ztrácí použití úplně smysl.

pave.kucera
Člen | 122
+
0
-

TortoiseGit si tyhle ikonky kešuje a asi nemá tak dobrou invalidaci jako Nette, tak to občas ne úplně funguje. V takových případech mi pomáhá zabít proces TGitCache.exe (win7 64bit) a ikonky mi zase naskočí.

S rychlou pomocí Googlu jsem našel ještě http://code.google.com/…ssues/detail?…

Případně zkus zabrousit do nastavení, sekce Icon overlays, jestli tam nemáš nějakou botu).

MartinitCZ
Člen | 580
+
0
-

Tak jsem to zkusil, ale je to pořád stejné. Dokonce jsem i v nastavení Icon overlays vypnul cachování, ale změna žádná.

EDIT: V PC mám i TortoiseSVN a ta funguje bez problému.

Editoval martinit (6. 8. 2012 16:41)

iguana007
Člen | 970
+
0
-

S TortoiseGit jsem měl stejný problém, začalo to blbnout od určité verze – dříve to jelo OK. Opravit se mi to ovšem nepodařilo – zkoušel jsem různé postupy, co jsem našel na netu.
Ale už mne to netrápí, na Win používám výhradně toto: http://code.google.com/…textensions/

MartinitCZ
Člen | 580
+
0
-

iguana007: Díky. Ikdyž si mne nepotěšil, tak si mi ušetřil čas s hledáním řešení ;)
Ohledně toho, co používáš ty. To také umí označovat ty soubory tak, jako TortoiseGit?

iguana007
Člen | 970
+
0
-

To je GIT GUI klient, takze v nem si otevres repo a muzes si projit co se v projektu od posledniho commitu zmenilo. Zkus to a uvidis, me to vyhovuje vic nez TortoiseGit, hlavne v rychlosti ovladani, protoze jde vsechno delat pres klavesove zkratky.

MartinitCZ
Člen | 580
+
0
-

iguana007: Jj zkusil jsem to a chápu. Určitě je to lepší než nic, jelikož sem líný psát příkazy do bashe. Ale na tortoise(SVN/GIT) se mi líbí to, že označí každý soubor a tak vidím změnu na první pohled. Škoda, že nefunguje :/