Problém dvoch autentikátorov

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
livthomas
Člen | 24
+
+1
-

Zdravím,
mal som rozbehané plne funkčné prihlasovanie veľmi podobné tomu, ktoré popisuje QuickStart. Potom som si však vytvoril ďalší autentikátor pre prihlasovanie cez facebook (podľa video-prednášky z Planette) a teraz mi nefunguje pôvodný (interný) systém prihlasovania, ktorý vyhadzuje chybu: Nette\DI\MissingServiceException: Multiple services of type Nette\Security\IAuthenticator found. Ak som to správne pochopil tak ten FacebookAuthenticator je tam v podstate zbytočne robený ako Nette\Security\IAuthenticator, keďže sa nevolá priamo cez getUser()->login() a dalo by sa to urobiť aj cez obyčajnú triedu (Nette\Object). No mám to robené presne podľa tej prednášky, na ktorej zjavne všetko normálne fungovalo, a pritom mi nefunguje to pôvodné interné prihlasovanie. Cez facebook to samozrejme ide. Neviete čím to môže byť? Tipujem, že za ten pol rok, čo uplynul od tej prednášky, sa v Nette čosi zmenilo a už nemá rado dva autentikátory. Inak si to neviem vysvetliť.

duke
Člen | 650
+
+1
-

Zkus u toho facebookového vypnout autowiring.

livthomas
Člen | 24
+
0
-

Veľmi pekne ďakujem, už mi to opäť všetko funguje. Ale stále by ma zaujímalo, prečo mu to na tej prednáške fungovalo aj bez vypnutia autowiringu.