Otázka jak začít s nette

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
t0x1c
Člen | 151
+
0
-

Zdravím chtěl bych se zeptat. Četl jsem knihu a asi z 60% jsem pochopil OOP. Teď bych chtěl začít nějak s nette frameworkem jelikož jsem z něho úplně paf :D(strašně se mi líbí). Jen nevím jak bych měl začít četl jsem dokumentaci a quickstart ale tam se nedozvím to co přesně chci jak bych měl začít? Škoda že neexistuje více tutorialu atd.. Díky.

Editoval t0x1c (29. 5. 2012 21:41)

Keksa
Člen | 23
+
0
-

Mno nejlépe začni tak, že si vymyslíš nějaký projekt a zkusíš ho s pomocí Nette Frameworku napsat. Pokud nemáš nic vlastního tak můžeš třeba sám znovu naprogramovat některý z přiložených příkladů.

t0x1c
Člen | 151
+
0
-

No zatím jsem zkoušel nějake formuláře. Ale nepochopil jsem třeba uplně šablonovací system Latte. Nebo když se koukam do příručky pro programátory je to spiše napsáno pro lidi co už ví a ne pro začatečníky to tu docela chybi :( Nejlepší by byla knížka :D

Jan Endel
Člen | 1016
+
0
-

Knížka žel neexistuje, ale jak už bylo řečeno. Vymysli si vlastní projekt a zkus si ho sám napsat. S problémy ti rádi pomůžeme jak tady na fóru, tak na chatu. Ale musí to být problémy konkrétní typu: Laděnka mi ukazuje to a to, když mám napsané to a to a chci tamto.

Editoval pilec (29. 5. 2012 23:59)

t0x1c
Člen | 151
+
0
-

Aha ok zkusimsi tedy neco vymyslet problem je v tom ze tomu jeste tak moc nerozumim no zkusim teda kdyztak se zeptam :)

22
Člen | 1478
+
0
-

nedávné vlákno, kde se to řešilo

Editoval 22 (30. 5. 2012 9:25)

Ascaria
Člen | 187
+
0
-

Jestli chápeš OOP z 60% z knížky, tak moc nedoporučuju začít rovnou s Nette, chytíš hned špatné návyky (jako jsem například viděl, že veškerá nabastlená logika byla v render metodách, oifovaný a kilometr vysoký metody. Kdežto action a handle metody nebyly vůbec použitý).

Pokud máš čas a náladu, mohl bys předvézt své myšlenkové pochody tím, že zkus objektově popsat zjednodušeně vesmír včetně dědičností a zapouzdřenosti (to jsem si vymyslel na mém začátku OOP PHP, není to tak jednoduché, jak se může zdát a dělá mi to problémy dodnes :) ).

Ot@s
Backer | 476
+
0
-

Ze začátku se mě nejlépe osvědčilo štramání v zdrojových kódech ukázkových aplikací. Jednak se řeší jednoduché problémy a druhak mají požadovanou štábní kulturu. Stáhl jsem si je na lokální webserver a všelijak je upravoval a rozšiřoval (to vše ruku v ruce s dokumentací a fórem). Co dál uvidíš sám (asi opravdu začít svým vlastním projektem).

t0x1c
Člen | 151
+
0
-

Ah ok super :) Nečekal jsem že mi vás tolik odpoví. Je to asi pravda že komunita zde je super :) Zkusím teda spojit všechny vaše rady a snad se to naučím chuť mám a blbej taky nejsem :D Jen ten čas :) Ale jsem student a ted budou prazdniny tak si s tim budu hrát :)

t0x1c
Člen | 151
+
0
-

A chci se ještě zeptat jaký je nejlepší php editor? Mám netbeans s nette pluginem ale nefunguje našeptáváč hodilo by se mi něco s našeptávačem. Dík :)

JuniorJR
Člen | 181
+
0
-

t0×1c napsal(a):

… jaký je nejlepší php editor? Mám netbeans s nette pluginem ale nefunguje našeptáváč …

Netbeans ale intellisense nabízí.

t0x1c
Člen | 151
+
0
-

Už jsem na to přišel jsem nevěděl že ve složce tooh projektu musím mit Nette :D

Jan Endel
Člen | 1016
+
0
-

Jenom taková poznámka, pokud se chceš něco naučit tak můžeš taky své zdrojové kódy publikovat ve veřejném úložišti (github). Najdeš tady lidi ochotné, se na tvé kódy podívat a říct ti, co by šlo udělat lépe (poučit se s vlastních chyb).

t0x1c
Člen | 151
+
0
-

Ok super :) Dík

t0x1c
Člen | 151
+
0
-

Ještě otázečka pročítam si dokumentaci a chci se zeptat je důležité na začátek pochopit toto? https://doc.nette.org/…n/presenters Protože jsem si to pročítal a vůbec jsem to nepochopil :D Tak se chci zeptat jestli když to přeskočím jestli mi to nebude chybět nebo jestli se k tomu postupem času dostanu. Dik

bojovyletoun
Člen | 667
+
0
-

Podle mě jde o klíčovou část fungování frameworku. Na jaké řádce si se zasekl? Jinak tahle stránky podle mě je moc dlouhá, mohla by se rozdělit na :

  • životní cyklus + architektura MVC (i toto možná rozdělit)
  • komponenty (cože je defacto tato stránka)
  • adresářová struktura
  • zpracování akcí a tvorba odkazů
  • flash zprávy
  • přesměrování

PS: zápis [[doc:presenters]] nefunguje

t0x1c
Člen | 151
+
0
-

No ja začal od začátku četl jsem si to ale ty příklady kodu jsem nepochopil co vůbec delaji a pak jsem se ztratil uplne :D