Jak chytře na addony s doctrine?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Pinqui
Člen | 19
+
0
-

Chtěl bych se zeptat, když bych si rád udělal například fotogalerii v nette jako (komponentu/addon/modul) nevím co z toho by bylo nejlepší, tak aby to bylo jako samostatný prvek, nebylo to pevně svázané s jedením projektem, ale dalo se to použít kdekoli. Jak postupovat, když to chci udělat na doctrine?

Otázkou směřuji k tomu, že v doctrine jasně říkám, kde mám entity, kde mám proxy, ale když bych to chtěl jen jako doplněk, tzn. nestrkat jeden soubor do models, další soubor do presenters a podobně, tak nevím jak zajistit funkčnost. Doufám že s tím již má někdo zkušenosti, děkuji předem.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Můžeš použít některý z Nette Addonů pro přidání Doctrine do Nette. Přidání další složky s entitami je pak otázkou přidání jednoho řádku do config.neon (proxy atd už máš většinou definované pro ostatní entity v projektu).

Hint: tady je můj Doctrine Addon

Pinqui
Člen | 19
+
0
-

Pěkné, a mohu se ještě zeptat, jak a kde v tom tvém tedy přidám místo ze kterého má (ještě) entity generovat a používat?

  • jako co bude lepší implementovat třeba galerii, když musí mít nějaký frontend ale i backend? A lze to vůbec provázat tak aby se to dalo přidávat nezávisle do více projektů?

Editoval Pinqui (27. 5. 2012 10:51)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-
common:
        doctrine:
                entityManagers:
                        default:
                                connection: default
				entityDirs:
					- %appDir%/entities
					- %appDir%/GalleryPlugin/entities
Pinqui
Člen | 19
+
0
-

Pochopil jsem tedy, že toto bych měl tvořit jako Moduly