Jak dlouho existuje Nette?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Pirozek
Člen | 11
+
0
-

Ahoj,
nikde jsem nedokazal najit, kdy vlastne oficialne vysla prvni verze Nette? Muzu neco hadat podle changelogu tady na foru, ale konkretni datum, nebo alespon rok jsem nenasel :) Dival jsem se do planu vyvoje, do sekci O frameworku a vsude je jen vycet toho, co vse Nette umi, ale nikde neni jak dlouho uz to umi :-D Je Nette starsi nez treba CodeIgniter?

Vojtěch Dobeš
Gold Partner | 1316
+
0
-

Well… http://latrine.dgx.cz/…-coming-soon (a na přednášce z WebExpa 2010 zazněla také část příběhu)

Editoval vojtech.dobes (10. 5. 2012 17:53)

Pirozek
Člen | 11
+
0
-

Takze 2005, o rok driv nez CI. Dik :)

llook
Člen | 407
+
0
-

Abych to upřesnil, to „coming soon“ trvalo přes dva roky.

Oficiálně vyšla první verze frameworku 12. dubna 2008 v Pardubicích. Tedy asi dva roky po Code Igniteru a Zend Frameworku, tři roky po CakePHP a čtyři roky po PRADO frameworku. Předtím šlo o soukromý closed-source projekt.

Pokud tě zajímá jak dlouho už Nette umí to, co umí, tak to by bylo ještě na dýl, protože to se také postupně vyvíjelo…

David Grudl
Nette Core | 8142
+
0
-

Vývoj Nette jsem začal v roce 2004 v PHP 4, tehdy to ještě nemělo název Nette, ale X. Mělo to vlastní db vrstvu, ORM, tvorba odkazů a komponentový model byl podobný současnému. Některé drobné části jsem zveřejnil v roce 2006, celý framework pak na konci roku 2007, po jeho představení na Konferenci PHP frameworky podzim 2007. A to velmi tiše, tehdy si to stáhli a začali používat asi jen v Internet Infu :-)

Oficiálně pak vyšel jako verze 0.7 na konci ledna 2008 při příležitosti Konference zima 2008.

Dost jsem tehdy čekal na vypuštění PHP 5.3, protože Nette bylo připravené na jmenné prostory, jenže 5.3.0 vyšla až v polovině roku 2009, což mi značně zkomplikovalo situaci a máme dodnes tři verze.

Verze 2.0 vyšla přesně o 4 roky po 0.7. Děsný, jak to letí.

!Lukas7
Člen | 4
+
0
-

No páni to už pěkných pár let, ten čas letí :)

ic
Člen | 430
+
0
-

Tohle je dotaz jako dělaný pro Wikipedii… né teda, že by tam něco takového bylo… ale teoreticky.