[Poslední sobota 17] 29. 5. 2010 – OSTRAVA!!!

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
David Grudl
Nette Core | 8129
+
0
-

Poslední sobota 17. OSTRAVA!!!

Poslední sobota je pravidelné neformální setkání přátel Nette Frameworku, střídavě pořádané v Praze a v Brně (nebo jinde). Už delší dobu bylo v plánu sfárat v Ostravě, bo ma byť hezki a slunka jak v solarku, ale něvim esli v Ostravě už nejsou enem sami Rubysti ;)

Akce je určena všem zájemcům o programování webových aplikací, ať už to jsou odborníci nebo začátečníci, znalost Nette Frameworku je samozřejmě výhodou. Vstup na akci je zdarma.

Zcela mimořádně se plánuje pokračovat v neděli prohlídkou Ostravy a přilehlého okolí spolu s domorodým průvodcem! Navíc je možné u něj přímo přespat [ spoiler ] spolu s dalšími členy Nette komunity!

Nedělní program pro zájemce (bude upřesněn na místě):

Jan Endel
Člen | 1016
+
0
-

Pořád se přemlouvám na příští poslední sobotu už skutečně dojít a fakt, že by byla v mém rodném městě by byla velice ku prospěchu, bo u nas se nevalime jenom v mouru a už i štajger pochopil jak je NF geniální.

//mám speciální prostory pro minimálně 6 nettistů na přespání ;).

Editoval pilec (27. 4. 2010 20:45)

sodae
Nette Evangelist | 250
+
0
-

pecka pecka pecka! Davide, konečně :-) Určitě si zajedu a myslím že můžu nabídnout místo k přespání, sic o 30min cesty dále (vlakem za 50kč tam i z5)

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

Jsem rozhodne pro udelat pout do Ostravy, idealne i se spanim a pruzkumem mesta. Navic nam treba bude prano na vlastni oci spatrit radvise (viz mapa clenu komunity), tedy onu legendarni AI : D.

Jinak se pokusim sehnat platno, mozna i do te doby koupime projektor do firmy.

//Nepujdeme nekam do stodolni? At to mame se vsim vsudy? : D

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

pilec napsal(a):

//mám speciální prostory pro minimálně 6 nettistů na přespání ;).

Ak sa teda pojde do Ostravy, jedno si rezervujem.

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

Whitek napsal(a):

//Nepujdeme nekam do stodolni? At to mame se vsim vsudy? : D

A tak kromě radvise potkáme i největšího guru přes webové hostingy: Radka Kalužu=D

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Má cenu dělat to až v takové ****li? Vždyť podle mapy členů máme jen 5 slováků, zbylých 65 lidí jsou češi. Ideální kompromis stále vidím nejdále v Brně. Myslím, že zrovna kvůli Ostravě nepojede hodně čechů (třeba já).

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Podle mapy má. Ostraváků Nettařů je taky docela dost. A my ostatní buď pojedem na výlet poznávat cizí kraje nebo prostě nepojedem.

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Honza Marek napsal(a):

Podle mapy má. Ostraváků Nettařů je taky docela dost. A my ostatní buď pojedem na výlet poznávat cizí kraje nebo prostě nepojedem.

Čechů ale taky, proto jsem navrhl Brno jako (opakovaný) kompromis. Je ale pravda, že v Ostravě můžeme potkat Radvise! No nestojí ta cesta za shlédnutí takové celebrity? :D

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Chápej vyšší cíle. Je potřeba zastavit odliv ostraváků na ruby :-D

iguana007
Člen | 970
+
0
-

_Martin_ napsal(a):

Whitek napsal(a):

//Nepujdeme nekam do stodolni? At to mame se vsim vsudy? : D

A tak kromě radvise potkáme i největšího guru přes webové hostingy: Radka Kalužu=D

Aby jste se nedivili a z radvise se nevyklubal Kaluža lol

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Majkl578 napsal(a):

Má cenu dělat to až v takové ****li? Vždyť podle mapy členů máme jen 5 slováků, zbylých 65 lidí jsou češi. Ideální kompromis stále vidím nejdále v Brně. Myslím, že zrovna kvůli Ostravě nepojede hodně čechů (třeba já).

Brno je este lepsie. Pridal som sa do mapy.

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

Hele stiznosti na dalku Ostravy nejsou IMHO zas tak podlozene: nejrychlejsi vlak Praha → Brno jede 2h:34min (ostatni 3:31 ci 3:42), nejrychlejsi vlak Praha → Ostrava jede 3h:04min (ostatni 3:50) . Navic, pravidelni ucastnici PS jiz pochopili, ze cesta ve vlaku neni ztraceny cas, ale je to jakysi predprogram / predkrm / starter, ktery te nabudi do celeho dne.

Ja chapu PS take trosku jako evangelizacni nastroj a tak bych byl pro ji udelat vice putovni (typu Praha, Brno, nove-misto), co rikate? ; )

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Whitek napsal(a):

Hele stiznosti na dalku Ostravy nejsou IMHO zas tak podlozene: …

A co třeba finanční důvody, ty ti nic neříkají? ;)
Já teda vlakem cestuju pravidelně už 8 let a ještě jsem si nevšiml, že by to bylo nějaké „nabuzení“ do zbytku dne. Spíš opruz.
Navíc, cestovat v létě v rychlíku bez klimatizace (těch je většina, vpodstatě kromě pendolina všechny vnitrostátní vlaky) je úděl.

Ja chapu PS take trosku jako evangelizacni nastroj a tak bych byl pro ji udelat vice putovni (typu Praha, Brno, nove-misto), co rikate? ; )

Máme člena v Londýně, co udělat červnovou Poslední sobotu tam? To bude putovní až až.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Majkl578 napsal(a):

Já teda vlakem cestuju pravidelně už 8 let a ještě jsem si nevšiml, že by to bylo nějaké „nabuzení“ do zbytku dne. Spíš opruz.
Navíc, cestovat v létě v rychlíku bez klimatizace (těch je většina, vpodstatě kromě pendolina všechny vnitrostátní vlaky) je úděl.

Ale určitě necestuješ 8let v kupé plném lidí dělajících webovky v nette… To je úplně o něčem jiném jediné jak můžeš poznat že skutečne uběhly 3hod které jsi ve vlaku strávil je na baterii notebooku a skutečnost že jsi dorazil na místo.

Ja chapu PS take trosku jako evangelizacni nastroj a tak bych byl pro ji udelat vice putovni (typu Praha, Brno, nove-misto), co rikate? ; )

Máme člena v Londýně, co udělat červnovou Poslední sobotu tam? To bude putovní až až.

A proč né? Ja bych byl pro. Nebo můžeme na Island (k té sopce – to jméno si fakt nepamatuju :-) ) tam je veselo…

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

vrtak-cz napsal(a):

Ale určitě necestuješ 8let v kupé plném lidí dělajících webovky v nette… To je úplně o něčem jiném jediné jak můžeš poznat že skutečne uběhly 3hod které jsi ve vlaku strávil je na baterii notebooku a skutečnost že jsi dorazil na místo.

A kolik z lidí, kteří se sjíždí z různých koutů republiky jezdí plným kupé vývojářů? Možná tak pražáci, a to ještě ne všichni.

Lopo
Člen | 277
+
0
-

nebolo by odveci urobit to niekedy aj na nasej strane hranic …
ale obavam sa ze to asi nema velku sancu na uspech, ci uz kvoli poctu clenov z SK alebo moznosti zaistenia priestorov, moznosti prespania a pod.

takze mi zostava modlit sa (Alahu daj casu :) ), aby mi niekedy vyslo casovo dotrepat sa do brna … predsa len zo Senca (kde som 99% casu) to nie je zrovna najblizsie (asi 1.5h autom)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Majkl578 napsal(a):

A kolik z lidí, kteří se sjíždí z různých koutů republiky jezdí plným kupé vývojářů? Možná tak pražáci, a to ještě ne všichni.

Dobře pokud vemu i nepražáky vždy je to minimálně o 2 osobách. A pokud vím tak 2 už k dialogu stačí… :-) Já osobně jezdím z „prdelákova“ sám ale abych se nenudil přisedám k Pražákům. Stejně tak to může udělat kdokoli další po trase… :-)

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Lopo napsal(a):

nebolo by odveci urobit to niekedy aj na nasej strane hranic …
ale obavam sa ze to asi nema velku sancu na uspech, ci uz kvoli poctu clenov z SK alebo moznosti zaistenia priestorov, moznosti prespania a pod.

takze mi zostava modlit sa (Alahu daj casu :) ), aby mi niekedy vyslo casovo dotrepat sa do brna … predsa len zo Senca (kde som 99% casu) to nie je zrovna najblizsie (asi 1.5h autom)

Mozeme spravit miniverziu s PHPckarmi z BA. Mozno by sa pripojili aj chalani z linuxos.sk. Sice to nie je „byt v nette core“, ale lepsie ako iba pozerat vlakna PS.

newPOPE
Člen | 648
+
0
-

srigi napsal(a):

Lopo napsal(a):

nebolo by odveci urobit to niekedy aj na nasej strane hranic …
ale obavam sa ze to asi nema velku sancu na uspech, ci uz kvoli poctu clenov z SK alebo moznosti zaistenia priestorov, moznosti prespania a pod.

takze mi zostava modlit sa (Alahu daj casu :) ), aby mi niekedy vyslo casovo dotrepat sa do brna … predsa len zo Senca (kde som 99% casu) to nie je zrovna najblizsie (asi 1.5h autom)

Mozeme spravit miniverziu s PHPckarmi z BA. Mozno by sa pripojili aj chalani z linuxos.sk. Sice to nie je „byt v nette core“, ale lepsie ako iba pozerat vlakna PS.

Fuu tak ten napad v BA je super … k tomu sa urcite pripajam :-), kedze PS je vacsinou Praha a pod…

Tentokrat sa do OS urcite vydam..

romansklenar
Člen | 655
+
0
-

Hoši přivalte bo už je třeba ;) ja tež snad dovalim. Ostravaku nettařů je dost, alespoň podle podzimní přednášky na VŠB. Většina tych co znam osobně ma ale hned v ponděli statnice, včetně mě :-/ tak uvidime kolik jich bude moc dojit. Jinak dejde vědět temu Kalužovi a Radvisovi, ať je taky nějaky program a zabava ;)

sodae
Nette Evangelist | 250
+
0
-

romansklenar: tak nezapoměn na škole udělat nějaký plakát at si toho někdo všimne a nechodí na forum

romansklenar
Člen | 655
+
0
-

Ve škole už nikdo dávno není, maximálně tak na zkoušku či na zápočet ;)

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

Došlo vám, že parlamentní volby slibují nejvíc adrenalinovou PS, co kdy byla?

Šaman
Člen | 2635
+
0
-

_Martin_ napsal(a):

Došlo vám, že parlamentní volby slibují nejvíc adrenalinovou PS, co kdy byla?

Jen aby se to nezvrhlo ve FPS ;p
To by byl teprve adrenalin.

Editoval Šaman (11. 5. 2010 16:52)

Radoss
Člen | 15
+
0
-

Myslím, že bych mohl zajistit dataprojektor.

medhi
Generous Backer | 255
+
0
-

Rád bych upozornil na nové Srazy.info, které jsem kompletně přepsal do Nette a snažil se je rozběhnout ještě dříve než se začnete přihlašovat na další PS. Už jedou, pracuji na nich teď ale každý den, takže se tam občas něco trochu změní nebo přibude. Nový termín pro Ostravu jsem již založil, takže se můžete, pokud nemáte nic proti, přihlašovat:

http://srazy.info/…a/2010-05-29

Samozřejmě v souvislosti s tím uvítám všechny podněty s tím spojené (pocity, nepochopení, názory, bugy), které pište na tamní Uservoice Feedback (červená záložka vlevo).

Děkuji!

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Na srazy.info se mi líbil ten QR kód. Myslím, že by se to mělo objevit minimálně v tiskové verzi stránky. ;-) V minulé verzi to tam tuším bylo. Jinak to funguje fajn. ;-) P.S.: Jak ty qr kódy generuješ?

medhi
Generous Backer | 255
+
0
-

Neboj, bude tam. QR kód generuju pomocí Google Chart API.

sodae
Nette Evangelist | 250
+
0
-

V jaké restauraci se to sejdem, čas ubíhá tak rychle :-)

David Grudl
Nette Core | 8129
+
0
-

Drazí Ostravaci, volba restaurace je na vás!

PytelCZ
Člen | 21
+
0
-

Moh bych vam domluvit http://www.selska-jizba.cz Projektor tam je, majitel je v poho. At se ostravaci prihlasi, jestli je to dostatecne. Ja na 99% nebudu moct :(

DanD
Člen | 6
+
0
-

Volba restaurace probíhá v plném proudu a zřejmě si už vybrala tvrdou daň v podobě jednoho ztraceného nettisty. Krajaac se zhostil tohoto náročného úkolu a během pátečního večera hledal vhodné prostory na stodolní a v přilehlých lokalitách v centru města s tím, že testoval kvalitu místních moků … Od té doby o něm nikdo neslyšel :-)))

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Jestli on se někde neprokec, že tam chce přivést bandu pražáků :)

krajaac
Člen | 45
+
0
-

Zdravím všechny nettisty, chtějící se zůčastnit první báňské poslední soboty!

Jak už uvedl DanD, chopil jsem se, jakožto sám sebou zvolený předseda výboru pro výběr restauračního zařízení pro první poslední poslední sobotu v Ostravě, tohoto nelehkého, ale váženého úkolu a ve víru pátečního večera na stodolní jsem provedl potřebný průzkum s následujicími výsledky:

  • Ve Vrtuli měli akci – tequilla za 25Kč
  • Klub Dublin navštěvují stoupenkyně hnutí MILF
  • Probíhající zkoušky dospělosti měli za následek všudypřítomnost kvalitně podnapilých maturantek
  • Kalužu jsem nepotkal
  • To je všechno, co jsi pamatuju

A protože páteční akce byla pro všechny po stránce informativní velmi přínosná (vědí co je čeká, když budou chtít onoho sobotního večera známou ulici navštívit), rozhodl jsem se, že udělám průzkum ještě jeden – půjdu sám a budu si dělat poznámky.

Sestavil jsem tabulku pár restaurací, které by v naší báňské metropoli stály za návštěvu, a dal jí k dispozici na google docs

Ze seznamu bych vyzvedl určitě restauraci Levský, která je hnedka vedle stodolní, má příjemné prostředí i obsluhu. Fajn je i Pizzerie Caruso, která je o cca 500m dál. Jako jediná, která disponuje salónkem je Viktoria v Ostravě – Porubě (v případě, že by přespolní chtěli poznat noční krásy našeho města, nebo se chtěli setkat poprvé v životě s druhou nějvětší českou celebritou, byl by nutný hromadný přesun tramvajkou).

Dokument je otevřený pro všechny, takže v případě, že znáte nějakou fajn knajpu, určitě jí tam připište.

DŮLEŽITÁ POZNÁMKA:
Bylo by dobré si vybrat kam chceme jít nejpozději do středy, abych mohl restauraci zabookovat a v případě Viktorie nebo Carusa zaplatit zálohu.

Editoval krajaac (25. 5. 2010 0:41)

krajaac
Člen | 45
+
0
-

PytelCZ napsal(a):

Moh bych vam domluvit http://www.selska-jizba.cz Projektor tam je, majitel je v poho. At se ostravaci prihlasi, jestli je to dostatecne. Ja na 99% nebudu moct :(

Nebyl jsem se podívat naživo, ale podle webu nevypadá zle, přidal jsem jí do seznamu. Má k dispozici nějaký salónek, nebo oddělený prostor?

newPOPE
Člen | 648
+
0
-

Ta Poruba sa mi moc nepozdava, ten presun tam este ano ale co spat??? :-D

Davam hlas skor „restauraci Levský“ popr. tej pizzerke.

EDT:
Este ma napadlo, nejde niekto z BA? (zatial sme 2ja na vlak okolo 10 z BA)

Editoval newPOPE (25. 5. 2010 11:22)

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

newPOPE napsal(a):

EDT:
Este ma napadlo, nejde niekto z BA? (zatial sme 2ja na vlak okolo 10 z BA)

Ja sa chystam ist na PS z Blavy. Ked tak, kontaktuj ma na srigi<KYSLARYBA>srigi<BODKA>sk. Rad sa zveziem.

romansklenar
Člen | 655
+
0
-

Levský otevírá pozdě, podle mě nejlíp vypadá Ruby Blue

krajaac
Člen | 45
+
0
-

romansklenar napsal(a):

Levský otevírá pozdě, podle mě nejlíp vypadá Ruby Blue

Volal jsem tam a mají v sobotu volno.

Měli bychom celé 1. patro pro sebe (slečna telefonistka doporučovala se přijít podívat a zvážit, jestli jsou prostory pro nás dostačující), v případě opravdu hojné účasti nettistů, je k dispozici kongresová místnost (za 2350Kč projektor a plátno included). Každopádně budou chtít nějakou zálohu.

romansklenar
Člen | 655
+
0
-

V tom případě – bude plátno a projektor potřeba? Je už nějaký program?

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

ja myslim, ze jako kazda Posledni sobota – prijdeme, predstavime se, odrecitujeme chvalozpev na Nette, pomluvime ostatni frameworky, zanadavame i na PHP (popr. upalime heretiky, kteri presli na jiny jazyk?) a pritom se bude pit. Co vic si prat? ; )

edit: v patek mi Kocourek dopravi platno!

Editoval Whitek (25. 5. 2010 16:14)

krajaac
Člen | 45
+
0
-

romansklenar napsal(a):

V tom případě – bude plátno a projektor potřeba? Je už nějaký program?

Nechceš si připravit něco o tvém ORM v php (jestli je ještě aktuální), případně něco o problematice ORM obecně? :)

Whitek napsal(a):

ja myslim, ze jako kazda Posledni sobota – prijdeme, predstavime se, odrecitujeme chvalozpev na Nette, pomluvime ostatni frameworky, zanadavame i na PHP (popr. upalime heretiky, kteri presli na jiny jazyk?) a pritom se bude pit. Co vic si prat? ; )

Od switcherů bych si nejdřím poslechl něco o Ruby a Railsech, a až potom je případně upálil. :)

edit: v patek mi Kocourek dopravi platno!

Možná nebude potřeba tahat plátno z Prahy, zkusím zajistit nějaké místní.

Editoval krajaac (25. 5. 2010 20:13)

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Ostraváci, můžu u někoho z vás přespat?

sodae
Nette Evangelist | 250
+
0
-

pokud v ostravě se místo nenajde, tak u mě Havířov (30min vlakem)

Radoss
Člen | 15
+
0
-

Prespat lze na ubytovne ceskych drah (blizko hlavniho nadrazi), cena tusim 250 Kc za noc. Info viz. http://maps.google.cz/maps/place?…

Mel jsem tam ubytovane nejake lidi a rikali, ze to tam bylo v pohode. Lze z centra dojit i pesky. Asi je dobre zabukovat si to predem, snad tam budou mit volno.

Editoval Radoss (25. 5. 2010 22:04)

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Kcem sa tiez opytat na moznost prenocovania. Slo by to u niekoho?

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

Od switcherů bych si nejdřím poslechl něco o Ruby a Railsech, a až potom je případně upálil. :)

souhlas! A ja bych predem jeste rad napsal nejakou zavet, nez se necham upalit : D

Jinak taky bych rad v Ostrave!!! prespal, ale co takhle to pojmout v trosku vetsim stylu? Ze soboty prespat (treba vsici v nejake ubytovne/hotelu/whatever?), v nedeli si treba prohlidnout mesto; dat si dobrej obed, teprve navecir groupalne odject a vubec si to uzit? Nelibilo by se? Ja tam hrozne dlouho nebyl, vubec ji neznam a docela by me to zajimalo…

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

pilec napsal(a):

mám speciální prostory pro minimálně 6 nettistů na přespání ;).

Pokud nabídka stále platí, tak bych jedno místo využil.

Whitek napsal(a):

co takhle to pojmout v trosku vetsim stylu?

Jsem pro!

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Hele já se musim v neděli učit na pondělní zkoušku, čili bych prohlídky města a dobré obědy přesunul na sobotu. Což by obnášelo vyjet nějak relativně brzo.