[Poslední sobota] Logio, Praha, 26.5.2012

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

Poslední sobota

Poslední sobota je pravidelným místem setkání všech fanoušků programování webových aplikací, ať už to jsou odborníci nebo amatéři. Střídavě se koná v Praze a Brně, občas zavítáme i jinam ;-) Znalost Nette Frameworku je samozřejmě výhodou. Vstup na akci je zdarma, jen prosím potvrďte účast.

Program:

  • přednášky (pořádí ještě bude změněno ; )
  • popřednáškové diskuze: blok patrně opět inspirovaný Openspace. Celý proces Openspace vysvětluje dopodrobna video [8 min], využíváme z něj ale jen části.

I tentokrát bych měl shodné dvě prosby:

  1. prosil bych o návrhy vašich vystoupení / přednášek. Můžeme se inspirovat z návrhů na Plzeňskou (příp. Pražskou).
  2. máte nějaké téma (z okruhu Nette či webových technologií obecně), které vás trápí? Se kterým nedokážete pohnout? Či jen, které vás zajímá? Blok Openspace je tu přesně pro vás. Nevadí, že o tématu zatím nic nevíte – napíšete si jej do „slotu“ a v daný čas přijdou lidi, kteří se o toto téma zajímají. Pokusíme se také zajistit, že tam bude alespoň někdo, kdo o tématu něco ví : ) Tradičně se tyto témata vymýšlejí až na samotné akci. Nyní však máte možnost o tématu přemýšlet, případně i téma nabídnout, pokud se nebudete moci účastnit osobně (zkusíme diskuze opět nahrát & publikovat). Na místě bude samozřejmě také možnost téma vypsat.

Velmi rychlá kostra pro ty, kteří popřednáškové diskuze nezažili, aneb jak to řádově vypadá / funguje:

  • v prostoru se rozmístí určitý počet stanovišť (v HUBu jsme měli kolem 5) a v čase určitý počet timeslotů (např. 2 × 30min). Z toho tedy vypadne 10 slotů na možné diskuze.
  • před začátkem si lidi navrhují témata, o kterých by se chtěli něco dozvědět. Napíší jej pro ostatní a zařadí do určitého slotu. Přitom rozvedou dané téma, aby ostatní měli představu, zda-li je to zajímá, či ne.
  • a poté se začne diskutovat – lidi, které zajímá dané téma se na něj jednoduše dostaví a začnou jej řešit
  • je zde jediné pravidlo: dvou nohou. Pokud nejsem pohlcen do diskuze (nezajímá mě), tak využiji toto pravidlo a přesunu se do jiného kroužku
  • nejpozději po uplynutí časového limitu se diskuzní kroužek rozpouští a jde se na další slot.
Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

Krome shaneni prednasek by asi bylo dobre sehnat i nejakou hospodu : ) Nejake tipy?

awsickness
Člen | 98
+
0
-

osobne by se mi libila prednaska o tom jak dela makra n:makra na co si davat pozor pri psani maker atd.

arron
Člen | 464
+
0
-

Měl bych kratičký příspěvek o jednom takovém malinkém debugovacím nástroji…nicméně si nejsem 100% jistej, jestli budu moct 26. dorazit.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

awsickness wrote: osobne by se mi libila prednaska o tom jak dela makra n:makra na co si davat pozor pri psani maker atd.

Mám problém číst syntakticky chybné texty, může mi to někdo přepsat?

Vojtěch Dobeš
Gold Partner | 1316
+
0
-

Jan Tvrdík: Osobně by se mi líbila přednáška o tom, jak se dělají n:makra v Latte: na co si dávat pozor při jejich tvorbě atd.

spaze
Generous Backer | 28
+
0
-

Vitek Jezek napsal(a):

Krome shaneni prednasek by asi bylo dobre sehnat i nejakou hospodu : ) Nejake tipy?

Hospodu na jídlo nebo i na zábavu poté? V blízkosti N5 jsou:

  • Andělka, všechno možný k jídlu (nemá oddělený místo pro 30 lidí)
  • Cyril's Pub, taky všechno možný (salonek pro 20–30 lidí se tam asi možná i najde)
  • U Drahokoupilů, česká kuchyně (místa je tam dost)
  • Il Nostro, italská kuchyně, tanková Plzeň, v baráku, kde má kancly Skype, oddělenej nekuřáckej prostor pro 40–50 lidí
  • Zlatý klas, všechno možný, tanková Plzeň, oddělenej salonek pro 20–30 lidí
  • Plzeňský Restaurant Anděl všechno možný, někam dolů by se určitě vešlo 30 lidí
  • Pravěk, pravěký dobroty, žádný oddělený prostor
  • Corleone, italská kuchyně, někde dole by se možná místo našlo

A spousta dalších, otázkou je kde bude místo (a kde udělají reservé), mám pár tipů, kde by to mohlo jít v pohodě (třeba Il Nostro nebývá moc plný a pár dalších by taky mohli mít místa)

Chcete se pak na after party vracet do N5 nebo jaký je plán?

Editoval spaze (21. 5. 2012 3:46)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Hlásím se dvě potencionální přednášky:

  • „velké“ doplňky pro Nette (původně plánováno na minulou Brněnskou PoSobotu)
  • Nette v Cloudu

vyberte kterou chcete (hint: určitě si nebudu připravovat obě)

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

Doplnil jsem program o dohodnute prednasky; jeste tak 1–2 vystoupeni by se asi vesli.

Jinak komunito – mate jiz nejake zajimava temata do openspace? ; )

@spaze: no na jidlo/veceri i na zabavu pote – zkratka spojit prijemne s uzitecnym : D Nehodil bys prosim rezervaci na nejakou nejlepsi dle tveho vyberu? Diky!
@Patrik: me by se libilo Nette v Cloudu!

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Nestíhám až je mi hamba, ale když stihnu tak bych povídal o tom, co jsem minule slíbil ;)
Když nestihnu, tak bych si vzal klasicky něco z dokumentace, možná ty latte makra :)

Nestíhám :(

Editoval HosipLan (24. 5. 2012 16:36)

radimm
Člen | 1
+
0
-

Ahoj, já bych rád navázal na Patrika s jeho „Nette v Cloudu“ s naší prezentací „Virtualmaster z příkazové řádky“. Samozřejmě rád prezentaci upravím, tak aby z toho Nettaři měli co nejvíc :)

arron
Člen | 464
+
0
-

Tak já bohužel nemohu nakonec dorazit :-( Svůj příspěvek si nechám na za 2 měsíce (příští měsíc nejsem v době konání v republice).

David Grudl
Nette Core | 8080
+
0
-

Mám dvě otázky:

  • bude někdo s videokamerou?
  • a kam do hospody?
Ot@s
Backer | 476
+
0
-

David Grudl napsal(a):

  • bude někdo s videokamerou?

Kameru a stativ beru. Kvalita bude jen v SD, HD kameru mám bohužel v reklamaci :-(

medy
Člen | 1
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Mám poslední otázku:

  • a kam do hospody?

Mě se líbí ta tanková plzeň v Il Nostro …

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Kolik lidí plánuje začít Poslední sobotu s vývojáři Seznamu?

Darkry
Člen | 101
+
0
-

Jan Tvrdík napsal(a):

Kolik lidí plánuje začít Poslední sobotu s vývojáři Seznamu?

Do 15h na vývojářích seznamu, pak na PS ;)

spaze
Generous Backer | 28
+
0
-

Pro kolik lidí mám zarezervovat tu hospodu? Nemám odhad, kolik lidí může tak přibližně ze současného přihlášeného počtu (44 + 24 možná) chtít jít do hospody, pomůžete mi? Přecejen asi máte víc zkušeností ;) Díky

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Účast na PoSobotách vždy počítáme jako urcite + (mozna / 2) a pro „afterparty“ po PoSobotě 2.0 bych asi zavedl vzoreček (urcite + (mozna / 2)) / 3 ale vůbec nevím jak moc je reálný.

spaze
Generous Backer | 28
+
0
-

Tak jo, na Tomášovo přání je zamluvený Il Nostro od 20h do 24h, 20–30 lidí, nekuřácká část – na moje jméno (Michal Špaček).

juzna.cz
Člen | 248
+
0
-

Spojme se na cestu Brno → Praha vlakem, vidim to na 10:40 ECckem (prijezd 13:18). A zpatky prvnim rannim.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

@**juzna.cz** +1 :) Musím jet do Brna o hodinu dřív (budu tam 9:24) tak tě přijdu vzdit, co? :P

Editoval HosipLan (25. 5. 2012 0:47)

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Budu s foťákem :)

haXis
Člen | 8
+
0
-

natáčel to někdo?

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Ano, natáčel. Otázka je kdo :D

Ot@s
Backer | 476
+
0
-

2Hosiplan: hlavně že jsme se hromadně představovali… máš špatnou paměť :-)
Video mám já. Až do včera jsem byl mimo PC. Večer je pošlu Patrikovi.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

news? já stále nic nemám…

Vojtěch Dobeš
Gold Partner | 1316
+
0
-

@Patrik Votoček Díky ;)