Vývoj náhrady za současný FileJournal

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
bojovyletoun
Člen | 667
+
0
-

Já už se nemůžu dočkat na tu laděnku, už slintám.
Tady jsem našel nějaký fotky laděnky:

PS: vyhledejte si na fóru ladička – kdo se tomu zasměje ?

piler
Člen | 111
+
0
-

Mikulas Dite napsal(a):

Zkus pustit syrový

<?php
$handle = /* test handle, nějaký foo soubor */;
var_dump(flock($handle, LOCK_EX));
?>

úplně bez nette, samotné php.

Jestli tohle selže taky, není chyba v Nette/tvojí aplikaci, ale v prostředí.

Jj, mas pravdu, je to v tom (vracia to false). Len neviem ako to vyriesit. Triedu Cache casto pouzivam. Nenapada mi vobec dovod, preco na hostingu flock() nefunguje. V manuali nevidim nic, kvoli comu by to nemalo fungovat na hostingu (je to linux).

Dik.

grey
Člen | 94
+
0
-

Zkus napsat na helpdesk, jestlije to nějakej větší hosting, tak už to určitě řešili…

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

můžeš to vyřešit změnou žurnálu…

piler
Člen | 111
+
0
-

Patrik Votoček napsal(a):

můžeš to vyřešit změnou žurnálu…

Praveze som si myslel, ze FileJournal.php bude v pohode, lebo ten predosly (SQLite) zase nefungoval na serveri, co mame spravovany rackspace.

Je tam este ina moznost?

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

piler napsal(a):

Je tam este ina moznost?

Napsat si vlastní… :-)

piler
Člen | 111
+
0
-

Napsat si vlastní… :-)

Hehe :). Este prikladam Ladenku, kedze mnohi na to cakaju: http://bit.ly/gJJE2Q.

piler
Člen | 111
+
0
-

Dostal som odpoved z hostingu kvoli comu nefunguje flock(). Mozno ze to niekomu pomoze.

Odpoved:

Document root webu je umiestneny na NFS filesysteme, na ktorom flock nefunguje. Pouzite iny sposob, napr. vytvorenie lock suboru.

David Grudl
Nette Core | 8136
+
0
-

Nechápu tu ladící histerii, z původního příspěvku snad bylo jasné všechno, ne? Flock nefunguje na starém FAT a NFS, což nejde nijak obejít. Ochromí to mnohem víc částí frameworku, takže to přidám do requirements checkeru.

piler
Člen | 111
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Nechápu tu ladící histerii, z původního příspěvku snad bylo jasné všechno, ne? Flock nefunguje na starém FAT a NFS, což nejde nijak obejít. Ochromí to mnohem víc částí frameworku, takže to přidám do requirements checkeru.

Vdaka.