jak rozdelovat modely a jak je potom volat z presenteru

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
desss
Člen | 14
+
0
-

ahoj,

psal jsem na stránku quickstartu (https://doc.nette.org/cs/quickstart), ale zatím mi nikdo neodpověděl (asi triviální dotaz). ještě zkusím štěstí tady. na nette2 už mi běhal jeden web, ale teď zase tápu – tentokrát kvůli DI – to se dříve nepoužíval.

pokud dobře chápu, tak z důvodu jednoduchosti jsou v quistartu všechny metody určené pro práci s databází součástí jedné velké třídy – Model. jak by to bylo ve větším projektu, kde se hodí mít modely rozdělené (např už z toho důvodu, aby třída Model nebyla tak velká) – kdybych chtěl např. jeden model pro správu článku – ArticlesModel, další pro anketu – PollModel, atd. jak se k nim dostanu z presenteru? v quickstartu se v presenterech používá třídní proměnná $model, do které je přiřazena instance třídy Model. přes $model se tedy dostanu ke všem metodám (protože jsou právě všechny součástí této velké třidy). kdybych chtěl modely rozdělovat, jak se k nim pak z presenteru dostanu? budu mít např. třídní proměnné $articles_model, $poll_model atd?

díky za ujasnění

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

pokud dobře chápu, tak z důvodu jednoduchosti jsou v quistartu všechny metody určené pro práci s databází součástí jedné velké třídy – Model.

To je z důvodu toho, že to tak bylo v původním sandboxu, protože to dřívější implementace containeru neuměla jinak a ještě se to nestihlo opravit a přepsat.

jak by to bylo ve větším projektu, …

Doporučil bych ti nastudova DI (ve zkratce), navázat rychlokurzem konfigurace, pokračovat zde a pokud ti to pořád nebude jasné tak hledat tady na fóru (zkus prohledat moje příspěvky na klíčová slova model a presenter).

Editoval HosipLan (21. 2. 2012 21:55)