Testovací framework pro Nette

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
RDPanek
Člen | 189
+
0
-

Ahoj, vytvořil jsem nástroj ( NetteTestCase ) pro testování aplikací napsaných za pomocí Nette Frameworku. Přináší možnost okamžitého psaní testů bez nutnosti instalace PHPUnit, stavby nějaké test case pro Vaší aplikačku a obsahuje framework s nástroji, pro snažší testování jednotlivých fičur z Nette, ( formuláře, presentery, apod.)

Nic méně jsem ve fázi nějakého funkčního draftu, ale ještě je předemnou hodně práce a rád bych od komunity slyšel/poradil se, co by si představovala aby to vše umělo a jak pomohlo při testování.

Tento nástroj je v první řadě určen pro začátečníky v testování aplikací v PHPUnit – věřím, že každý z Vás co již běžně testujete máte své vlastní řešení.

Dosavadní vlastnosti:

  • bez nutnosti instalace PHPUnit ( je již obsažena verze PHPUnit 3.6 )
  • nezávislost na verzi Nette – pracuje s verzí, kterou používáte v aplikačce
  • spouští se z command-line php tests/
  • vlastní config
  • dostupnost contextu z Vaší aplikačky
  • rychlý start psaní testů / předpřipravený skeleton
  • podpora selenových testů

Na co se zaměřuji dále / spíše dlouhodobé cíle:

  • Odladění bugů v dosavadní verzi
  • Klikací prostředí / testování v prohlížeči s možností různé konfigurace

Díky za Vaše podněty a připomínky

Tharos
Člen | 1030
+
0
-

Máš rozdělanou práci někde v nějakém veřejném repositáři? Nějaká ukázka kódu s testem či kódu samotné knihovny by vydala za dva tisíce slov. :)

Dále by bylo super, kdybys vymyslel nějaké hezké provázání s nejpoužívanějšími IDE (což by neměl být problém, pokud testy spouštíš z příkazové řádky). Mně osobně by nutnost přepínání se do prohlížeče kvůli spouštění testů otravovala (jako píšeš o tom klikací prostředí). Já osobně u testů nechci vůbec nikde nikam klikat myší, chci jen stisknout nějakou klávesovou zkratku v IDE, uvidět, že je vše OK, stisknout escape a pokračovat v práci.

V každém případě držím palce!

Editoval Tharos (20. 2. 2012 10:41)

paranoiq
Člen | 392
+
0
-

Nette má vlastní testovací framework: https://github.com/…r/tests/Test

RDPanek
Člen | 189
+
0
-

Tharos napsal(a):

Máš rozdělanou práci někde v nějakém veřejném repositáři? Nějaká ukázka kódu s testem či kódu samotné knihovny by vydala za dva tisíce slov. :)

Dále by bylo super, kdybys vymyslel nějaké hezké provázání s nejpoužívanějšími IDE (což by neměl být problém, pokud testy spouštíš z příkazové řádky). Mně osobně by nutnost přepínání se do prohlížeče kvůli spouštění testů otravovala (jako píšeš o tom klikací prostředí). Já osobně u testů nechci vůbec nikde nikam klikat myší, chci jen stisknout nějakou klávesovou zkratku v IDE, uvidět, že je vše OK, stisknout escape a pokračovat v práci.

V každém případě držím palce!

Ano – to by bylo fajn pro netbeans, phpStorm a sublimetext

mám to na githubu, ale zatím private, cca. 14 dní a přepnul bych na public.

RDPanek
Člen | 189
+
0
-

command-line osobně také upřednostňuji – přece jen se na spuštění testů dá navázat rozsáhlá paleta možností, jak jejich běh ovlivnit. Nicméně jsem se setkal ( hlavně u uživatelů windows ), že v prohlížeči by se jim to lépe obsluhovalo, kdyby se mohly nastavení naklikat.