Nette: Databáza – connection

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Takeshi
Člen | 596
+
0
-

Čaute všetci, mohol by mi niekto pomôcť s pripojením sa databázy? V staršej Nette Framework verzií som to zvádol, ale keď som začal pracovať s novšou, tak som nevedel ako nato. Ďik !!! A bol by som veľmi rád keby sa pripojil aj nejaký príklad na zobrazenie nejakých údajov z databázy.

P.S. Novšou verziou myslím napríklad šablóny s príponou *.latte a nie *.phtml.

Editoval Takeshi (19. 2. 2012 21:36)

ViPEr*CZ*
Člen | 813
+
0
-

Vše je v dokumentaci. Příklad je v sandbox a dalších příkladech přibalených v archívu. A je jedno jestli má šablona koncovku latte či phtml. Dovoleno je oboje.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-
Takeshi
Člen | 596
+
0
-

Diki moc, no podarilo sa mi pripojit databazu, aj mi vypisuje udaje z nej ale este taka mala drobnost
… mne sa dalo pripojit len metodou"

dibi::connect(array(
          'driver'   => 'mysql',
          'host'     => 'localhost',
          'database' => 'database',
          'username' => 'root',
          'password' => '',
        ));

skusal som to aj cez … config.neon …

#
# SECURITY WARNING: it is CRITICAL that this file & directory are NOT accessible directly via a web browser!
#
# If you don't protect this directory from direct web access, anybody will be able to see your passwords.
# https://nette.org/en/security-warning
#
common:
	parameters:
		database:
			driver: mysql
			host: localhost
			dbname: database
			user: root
			password:


	php:
		date.timezone: Europe/Prague
		# session.save_path: "%tempDir%/sessions"
		# zlib.output_compression: yes


	nette:
		session:
			autoStart: smart

		database:
			default:
				dsn: '%database.driver%:host=%database.host%;dbname=%database.dbname%'
				user: %database.user%
				password: %database.password%


	services:
		database: @Nette\Database\Connection

		authenticator: Authenticator( @database::table(users) )


	factories:


production < common:

database.driver = mysql
database.database = database
database.charset = utf8
database.lazy = TRUE
database.host = 127.0.0.1
database.username = root
database.password =

development < common:

ale hadzalo mi to mensie problemy … v starsej verzii som to v pohode nastavil cez config.ini ale tu sa mi to nedalo

Pilda
Člen | 52
+
0
-

HosipLan:
ten tvůj článek je super, ale říkám si, jestli se k němu dá vůbec dostat i bez přímého odkazu. Nedávno jsem ho hledal a nemohl se k němu dostat. Možná jsem ale jenom slepý. Sorry za OT.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

<ot>Minimálně tady najdeš všechno :) ale díky za upozornění, přidal jsem odkaz do FAQ</ot>

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Takeshi napsal(a):

… děláš si ze mě srandu, žejo? To nemůžeš myslet vážně :) Já ti pošlu článek, ve kterém je jasně napsané, že Nette\Database a dibi jsou dvě různé knihovny a ty mi je tady patláš dohromady… (sem vložit zoufalý řev)

Tak dobře, budu hodnej… Přečti si celý ten článek znovu, minimálně první dvě kapitoly a vyber si, kterou knihovnu chceš používat. Patláš dohromady dvě věci, které dohromady patlat nejdou!

Takeshi
Člen | 596
+
0
-

HosipLan,

tak sorry, potreboval som nieco urobit narychlo tak som pozeral hlavne na kody menej na text, ale poyriem sa na to detailnejsie ;-) Jasne mas pravdd s tymi dibi a Nette\Database …