SublimeCodeIntel – konečně napovídá :)

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Michal Vyšinský
Člen | 608
+
0
-

Ahoj,
povedlo se mi u mě zprovoznit SublimeCodeIntel plugin pro Sublime Text 2. Zde popíšu kroky, které jsem pro to musel provést:

Postup pro linux:

  1. Sublime Text (ST) 2 jsem nainstaloval z ppa repozitářů: návod
  2. Přes package control v ST jsem nainstaloval SublimeCodeIntel – prozatím nefunkční
  3. Nainstaloval jsem si „libpcre+±dev“ a „python-dev“ knihovny (snad se tomu tak říká)
  4. Pomocí build.sh skriptu jsem „rebuildnul“ celý plugin (u mě cesta ke skriptu byla „~/.config/sublime-text-2/Packages/SublimeCodeIntel/src/build.sh“
  5. Znovu jsem spustil ST a už byl SublimeCodeIntel funkční

Postup pro Windows (u mě XP)

  1. Přes Package Control v ST nainstalovat SublimeCodeIntel
  2. Po instalaci zavřít ST
  3. Ve složce s pluginem (%appdata%/Sublime Text 2/Packages/SublimeCodeIntel/src) spustit build.sh
  4. Spustit ST a už by CodeIntel měl správně fungovat

Bohužel ze SystemContaineru SublimeCodeIntel nenapovídá :(
Jediné, co mě vadí je to, že kvůli anotacím @package funguje CodeIntel jen pro namespacované Nette (pro PHP 5.3). Ale to se už dá přežít :)

Snad někomu usnadním život. A když ne… Nakonec jen řeknu: Sbohem Netbeans :D

Editoval CherryBoss (11. 2. 2012 12:26)

llook
Člen | 407
+
0
-

Přemýšlím, jak ten postup upravit pro Windows… Stojí to vůbec za to? Je to srovnatelné s napovídáním v Netbeans?

nanuqcz
Člen | 822
+
0
-

Taky bych to rád rozjel pod Windows… nestačilo by třeba jen zkopírovat tu znovu-zkompilovanou verzi pod Linuxem? :-) Kdybys tu tvojí funkční verzi dal někam na net, zkusím ;-)

Michal Vyšinský
Člen | 608
+
0
-

Zkusím to na Win XP (mám dualboot) a dám vědět. Jinak zabalený funkční plugin z linuxu je zde

@llook: Já myslím, že to určitě má cenu :) Sublime Text 2 je prostě rychlejší a pro mě osobně sympatičtější než netbeans. Ale záleží na osobním pocitu. Vyzkoušej a uvidíš.

Jan Endel
Člen | 1016
+
0
-

A napovídá to podle anotací třeba i ze SystemContaineru?

Michal Vyšinský
Člen | 608
+
0
-

Bohužel, ze SystemContaineru nenapovídá. Nicméně teď jsem to zkoušel na XP. Po instalaci CodeIntel přes Package control mi SublimeCodeIntel nic nenapovídal. Stačilo ale spustit „build.sh“ v src adresáři pluginu a už to funguje. (Přidám tento postup do prvního příspěvku)

nanuqcz
Člen | 822
+
0
-

CherryBoss napsal(a):

  1. Ve složce s pluginem (%appdata%/Sublime Text 2/Packages/SublimeCodeIntel/src) spustit build.sh

build.sh u mě skončí takhle:

6 out of 6 hunks FAILED -- saving rejects to sgmlop.c.rej

Navíc se mi předtím skript zastavil s chybou na řádku 22. unzip sgmlop-1.1.1-20040207.zip && \, tak jsem udělal unzip ručně a řádek zakomentoval (a pak spustil skript znovu – snad to nevadí).

Každopádně u mě na Windows XP SP3 pořád nefunkční :-(

llook
Člen | 407
+
0
-

Spustit build.sh, na to bych musel nejdřív nainstalovat Cygwin a asi ještě Python… No nic, vyzkoušel jsem teď Komodo Edit, ze kterého je ten CodeIntel původně a jestli to je stejně komfortní, tak asi ještě zůstanu u pomalých Netbeans.

Michal Vyšinský
Člen | 608
+
0
-

@XXXObiWan: To u mě nejdříve taky skončilo tak. Stačilo nainstalovat python

Jinak můj zabalený funkční „build“ je zde

nanuqcz
Člen | 822
+
0
-

@CherryBoss: Kterou verzi pythonu jsi instaloval? Mám 2.7.2 a problémy pořád přetrvávají (jak s hláškou o neznámém příkazu unzip, tak s hláškou 6 out of 6 hunks FAILED)

Michal Vyšinský
Člen | 608
+
0
-

Mám 2.7.2 . Nic jiného jsem neinstaloval. Program build.sh jsem spustil tak, že jsem spustil cmd → cd „CESTA K build.sh“ → build.sh <enter>

Co to mnou uploadované zabalené? To nefunguje?

nanuqcz
Člen | 822
+
0
-

Nn, nefunguje. Mám ale takový pocit (když jsem si zběžně procházel ten tvůj build), že tam je změněný jen soubor .codeintel/config, do kterého přibylo:

	"PHP": {
	        "phpExtraPaths": ["/temp/cache"]
	    }

Takže možná klíč k úspěšnému fungování SublimeCodeIntel je v tom, co máš v tomhle adresáři (a kde je vůbec uložen).

Michal Vyšinský
Člen | 608
+
0
-

Nn :) To byl jen můj pokus. Jestli tam nepůjde natvrdo přidat adresář temp/cache nette aby to napovídalo ze SystemContaineru. – nemá to vůbec žádný efekt

nanuqcz
Člen | 822
+
0
-

Jj, právě jsem na to taky přišel, je to popsané v readme SublimeCodeIntelu :-(

Ještě mě napadá, jakou verzi Sublime Textu máš? Moje verze: Beta, Build 2165.

Michal Vyšinský
Člen | 608
+
0
-

Na Win mám také 2165. Na linuxu mám 2177 dev (přes ppa repozitáře). Ale funguje mi to na obou systémech.

EDIT:
Tak mě to zničeho nic přestalo fungovat. Tak asi zpět k Netbeans. Bez toho napovídání je to k ničemu :(

Editoval CherryBoss (11. 2. 2012 18:14)

nanuqcz
Člen | 822
+
0
-

Tak se mi stala taková zajímavá věc. Nosím si SublimeText 2 na flashce, a přesně ta samá verze, která mi doma nenapovídá, mi na školním PC napovídala úplně bezchybně (měl jsem i otevřené stejné soubory). Bohužel nevím čím to je, ale kdyby na to někdo přišel, byl bych mu moc vděčný :-D

Jinak napovídání pro JS a CSS mi funguje v pohodě i doma, což je divné (nefunguje jen napovídání pro PHP)

hrach
Člen | 1834
+
0
-

@xxxObiWan: co treba nejaka cesta v PATH?

nanuqcz
Člen | 822
+
0
-

Dobrý nápad, zkontroluju :-)

sumiisakua
Člen | 36
+
0
-

Mě pořád vyskakuje tenhle error:

http://ukaz.at/23v

Nox
Člen | 378
+
0
-

Na tom obrázku cos poslal je zároveň řešení ;) A je zároveň i na http://brm.sk/…blime-text-2 v doporučené konfiguraci dole

BTW. je vtipné že Sublime háže varování o pomalosti u 0.03s a Netbeans u 3s

nanuqcz
Člen | 822
+
0
-

Nox: hezky :-D

sumiisakua: Nox má pravdu… tedy konkrétně: do User/Global.sublime-settings přidej:

...
"detect_slow_plugins": false,
...
sumiisakua
Člen | 36
+
0
-

Díky za odpověd. Ikdyž mi toto řešení přijde dost divné, ale budiž ;)
„Je problém, tak ho skryjem.“ :)

Nox
Člen | 378
+
0
-

On to ale nemusí být problém … myslim že tohle použije někdo při třeba dlouhodobějším testování nějakého pluginu než normální vývojář.

Popravdě moc nechápu, proč zvolili tu hlášku standardně zobrazovat, proč je jako alert a ne dole ve statusbaru a proč je to jen 0.03 sekundy když je tak výrazná.
Netbeans má to stejné, má to aktivní, ale hláška je vpravo dole a zobrazuje se afaik až tak od 2–3s neaktivity.
To že plugin pracuje dlouho nemusí být špatně, možná prostě dostal enormní množství dat a nestihl to zpracovat za nezanedvatelný okamžik

Honza Bedrna
Člen | 8
+
0
-

Nevíte někdo prosím jak mohu automaticky přeformátovat PHP. V ntebeans jsem dal Alt + Shift + F a bylo to, ale v sublinetextu jsem to nenšel…
Děkuji za radu

mkoubik
Člen | 728
+
0
-

To by se mi taky hodilo, hlavně u XML. Zatím to řeším tak, že si daný soubor otevřu právě v netbeans, což dost bolí.

manro
Člen | 8
+
0
-

CTRL + SHIFT + P ⇒ Indentation: Reindent Lines… samozrejme v nastaveniach priradiť ľubovoľnú klávesovú skratku… mňa by skôr zaujímalo ako to robiť automaticky, ako som zvyknutý z VS…

vasekboch
Člen | 8
+
0
-

Celej večer jsem rozebíral proč, mi CodeIntel nenapovídá… Problém byl, že jsem v celém enviroment měl uživatelské jméno s háčkem. Takže problém proč to nenapovídá a ani neproscanuje celý projekt tkví v tom, že v Enviroment máte nějaký nonASCII znak.

Editoval vasekboch (16. 5. 2012 15:49)

Michal Vyšinský
Člen | 608
+
0
-

vasekboch napsal(a):

Prosím tě, mohl bys to pro mě trochu vysvětlit? :). Které Environment a už. jméno máš na mysli? Díky

vasekboch
Člen | 8
+
0
-

Enviroment ve windows… Systém=>Proměnné prostředí Tak tam nesmí bejt nic co není ASCII znak. Potom mi to konečně začalo chodit. Ale lepší je podívat se do logu. (Nachází se v C:\Users\<username>\.codeintel a podle logu opravit ty chyby co vyhazje přímo ve zdrojácích toho Codeintelu. Klidně to upravený můžu uploadnout, ale nezaručuju, že to bude fungovat :) Lepší je jít podle těch chyb a opravovat to za letu. Většinou pomůže když odmažeš injectování enviroment do new threadu. Bohužel si už nepomatuju, o který řádky se jedná. Ale pár jich bylo.

nanuqcz
Člen | 822
+
0
-

vasekboch: Tyjo super, konečně možná nějaké řešení :-) Uploadni to pls někam, aspoň ať víme co máme v tom CodeIntelu přibližně měnit ;-) Díky

vasekboch
Člen | 8
+
0
-

U mě stačilo opravit ty chyby co jsou v C:\Users\<username>\.codeintel v tom logu. Ale je možný, že toho bude potřeba víc. Hlavně nejsem expert na Python, takže nevím, jestli jsem někde neposral něco jinýho.
Moje verze je tady. Třeba to někomu pomůže. http://sdrv.ms/JpoGgu

nanuqcz
Člen | 822
+
0
-

Teď mám asi týden nový NB, na něm Windows 7 a tady mi najednou všechno jede. Tak nevím, jestli to je těma windowsama (na starém PC jsem měl XP), nebo mezitím autor SublimeCodeIntel chyby opravil. Každopádně můžete teď zkusit a kdyžtak dejde vědět ;-)

aannubis
Člen | 33
+
0
-

Podarilo se vam to nekomu rozjet na Win7 64 a 64b ST2?