CSS-obecně, chování css v icludovaných šablonách

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
ZAJDAN
Člen | 45
+
0
-

čaute
řeším problém s css tak mi třeba pomůžete…
mam jeden generalní css soubor ke všem prvkům použitých na všech šablonách
případ:

<div id="header"/>

umisten v @layout.latte

"

<div id="wraper"> <div id="leftcolumn"/> <div id="content"/> <div id="rightcolumn"/> </div>

umisten v default.latte

v momentě kdy mám celou <div> strukturu webu konkrétně obsah – „contain“ – jako jednu šablonu default.latte a tu includuju do @layout.latte všechny css se aplikují správně
ale jakmile začnu jednotlive bloky jako leftcolumn content rightcolumn separovat jako solo šablony a tz includovat do obsahu default.latte ktery includuju do @layout.latte začne se struktura webu rozbíjet

Editoval ZAJDAN (15. 2. 2012 15:37)

Panda
Člen | 569
+
0
-

Uveď prosím alespoň nástřel kódu jednotlivých šablon.

frosty22
Člen | 373
+
0
-

Pokud je HTML výstup stejný, tak styly se aplikují vždy stejně. Prohlížeč přijímá pouze zdrojový kód, čili netuší o žádném rozdělení na straně serveru.

Předpokládám, že máš asi někde špatně uzavřený DIV.

**@layout.latte**
<html>
  <head>....</head>
  <body>
    <div id="header"></div>
    <div id="wrapper">
        <div id="leftcolumn">{include ../leftmenu.latte}</div>
        <div id="content>{block #content}{/block}</div>
        <div id="rightcolumn">{include ../rightmenu.latte}</div>
    </div>
  </body>
</html>

**Homepage/default.latte**
{block content}
Toto bude v obsahu

**leftmenu.latte**
levý sloupec

**rightmenu.latte**
pravý sloupec
nanuqcz
Člen | 822
+
0
-

Možná jsem teď trochu mimo, ale… Máš všechny deklarace CSS souborů uvedené v <head>...</head> ?

ZAJDAN
Člen | 45
+
0
-

chlapi moc diky hned jak budu doma pošteluju, zda mi neunikl špatně uzavřený div jak píše frosty22
jinak deklarace css mam pouze @layout.latte

frosty22
Člen | 373
+
0
-

Jasně tak to se v podstatě očekává, že je máš v @layout.latte, byla by možnost, že jsi zapomněl označit blok v dané podstránce, ale to by se ti nerozsypal design, ale vykreslila se ti pouze ona šablona.

Navážu-li na předchozí příspěvek, tak pokud v tom příkladu zapomněl v Homepage/default.latte uvést {content block}, tak potom by se neincludoval do layoutu, ale vrátilo by se pouze „Toto bude v obsahu“

ZAJDAN
Člen | 45
+
0
-

tak se stalo jak psal frosty
opravdu mi ulítl jeden obalovací div…uzavřel jsem ho a je to super
potvrtzuji:
deklarace k css stačí zanést do @layout.latte a do ní pak už jen includovat bloky či soubory šablon

děkuji pánové