Chtěl bych předvést moji první pokusné stránky s použitím nette o které sem se začal zajímat teprve 22.12.2011

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Rellik
Člen | 104
+
0
-

Zdravím,
tak bych chtěl ukázat svoji první aplikaci v nette:
http://nette.rellik.eu/

vstup do admin sekce: test test

Je tam ještě root admin, který má navíc právo přidávat, nebo mazat uživatele a záznamy v knize návštěv…
Tak mi prosím zkuste projít a napsat co by šlo udělat líp a nebo kde je nějaká chyba… :)

Ps: trochu mi vadí, že když chci něco napsat sem do diskuze, tak je přednastavené světle šedé písmo v textarey… :(

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-
  • Nejde kliknout na obrázek alba
  • Volbu galerie v přidávání fotek bych dal jako SelectBox

Máš to opravdu zajímavé :) Dobrá práce :)

Rellik
Člen | 104
+
0
-

Díky za pochvalu. Ten klikací obrázek vím – to mám v plánu. S tím selectboxem ještě zapřemýšlím… Ono když už bude moc galerií, tak zase bude moooc dlouhý výpis. Na jednom webu co sem dělal,je už 56 galerií a to už by bylo myslím celkem dost na ten selectbox. Tak jak to je teď to mám v plánu předělat na řady a sloupce, takže to vytvoří v podstatě tabulku, ve které bude hned vidět určitá galerie, kterou si můžu vybrat. Pak celé ještě nějak nastylovat…
No zatím se mi práce v nette začíná celkem líbit. :) A navíc tu můžu použít funkce, které sem používal i dřív…

jansfabik
Člen | 193
+
0
-

Jsou to povedené stránky, ale nelíbí se mi, že se musí fotky přidávat po jedné. Lepší by bylo použít nějakou komponentu pro přidání několika fotek najednou. A na serveru asi nemáš práva pro vytváření složek, při vytváření galerie to píše nějaký warningy.

Rellik
Člen | 104
+
0
-

jansfabik: Díky za upozornění. Neměl sem špatně nastavené práva, jen sem změnil název složky do které to vytváří ty nové galerie, a tak se nemohly vytvořit a vypisovalo to ty erory. To už sem spravil. Multiupload mě taky napadl, ale zatím nemám nápad jak vytvořit funkci aby nahrála všechny ty fotky do určeného adresáře, přitom je zmenšila, vytvořila miniatury a ještě o nich zapsala záznam do DB. :-/

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

V návštěvní knize to píše nějaké notice.

Rellik
Člen | 104
+
0
-

gmvasek: Mě to tam nic nepíše. Kdy se to projevuje? Zkoušel sem tak přidat příspěvek bez přihlášení i s přihlášením a bez problému…

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

Notice: Trying to get property of non-object in /data/web/virtuals/11696/virtual/www/subdom/nette/temp/cache/_Nette.FileTemplate/_Book.default.latte-3401dc232a5a12d5bfb010fa9cea5ce5.php on line 29

posledních 5 příspěvků v knize, nepřihlašoval jsem se

Rellik
Člen | 104
+
0
-

gmvasek napsal(a):

Notice: Trying to get property of non-object in /data/web/virtuals/11696/virtual/www/subdom/nette/temp/cache/_Nette.FileTemplate/_Book.default.latte-3401dc232a5a12d5bfb010fa9cea5ce5.php on line 29

posledních 5 příspěvků v knize, nepřihlašoval jsem se

Vymazal sem temp. Píše to pořád? Proč to pak nepíše mě?

Edit: už asi vím co je to za chybu. To je řádek kde se ověřuje jestli přihlášený uživatel je „superadmin“
Po jeho odhlášení to vypíše tuto chybu, dokud se nepřihlásí někdo jiný. Nejspíš v session zůstane nějaký údaj. Dělá to tento řádek:

{if $user->identity->users == "superadmin"}

Jak ho změnit, případně ověřit aby podmínka fungovala?

Editoval Rellik (15. 1. 2012 17:32)

Rellik
Člen | 104
+
0
-

Tak snad by ta kniha měla být opravená. Přidal sem tam další podmínku s ověřením jestli je jakýkoliv uživatel přihlášený, pokud ano, tak se ověří jestli jde o „superadmina“ pokud ano, má možnost mazat články z diskuze…

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

pěkný začátek ve kterém ale nic nevidíme. gui je pro nás programátory takřka nic neříkající… :-)

resp.: nic z toho nevyčteme…

Rellik
Člen | 104
+
0
-

Patrik Votoček napsal(a):

pěkný začátek ve kterém ale nic nevidíme. gui je pro nás programátory takřka nic neříkající… :-)

resp.: nic z toho nevyčteme…

Až to celé odladím a vyhážu zbytečné kódy, tak to hodím někam na ukázku. Koukal sem že to dáváte na github.com ale nevím jak to provést… :)

Rellik
Člen | 104
+
0
-

Nazdárek, tak sem po 10 dnech studování GITu snad úspěšně nahrál ten můj výtvor na ukázku:
https://github.com/Rellik12/mmrs

Určitě tam bude x chyb, které vy profíci z nette najdete, ale mě prozatím stačí, že to funguje podle mých představ. Ladění kódu provádím průběžně se seznamováním nette. Dřív sem žádný framework nepoužíval a psal si komplet kódy sám, tak snad odpustíte nějaké prohřešky… :)
Nakonec každý nějak začínal…
Od posledka přibylo pár dalších funkcí: http://nette.rellik.eu mimo tyto funkce dostupné „vyvoleným“ je tam ještě superuživatel, který má navíc možnost mazat příspěvky v knize návštěv a má správu uživatelů.

Jinak ještě zmíním, že i v sekci PHP jsem samouk, jelikož od mých školních dob už je to nějaká řádka let a počítače nebyly až tak rozšířené a jediné co jsme se učili, bylo psaní textů ve wordu… :-) A to ještě 1 hodina týdně…
Tak mě moc nekamenujte… :)

Rellik
Člen | 104
+
0
-

Nazdárek, tak sem zase o něco málo dál a už to vypadá skoro jako nějaké CMS. Aspoň teda pro mě. :)
Zkušební verze:
http://nette.rellik.eu/ login: test test
zdroják: https://github.com/Rellik12/mmrs
Kdyžtak mi poraďte co zlepšit nebo upravit. Zatím to dělám, tak nějak všelijak… A nejspíš je tam hromada duplicitního kódu v různých presentrech… To budu doloďovat až už nebudu mít nápad co přidat nebo zlepšit… :)

Ani
Člen | 226
+
0
-

No.

  1. Půlka presenterů se jmenuje česky, půlka anglicky.
  2. Možná by to chtělo nějaký modulárnější rozdělení, takhle to přestává být přehledné.
  3. Možná i nějaký lepší strom presenterů (třeba SecuredPresenter, který bude kontorlovat opravnění).
  4. Určitě si vyzkoušej vytvořit nějaké univerzální komponenty, třeba komentáře tak aby mohli být u článku i galerie.
  5. Pak by tomu slušelo nějaké lepší routování.

Celkově to neni špatný. Nejsou tam vyloženě nějaké hlouposti, ale chce to nějak uhladit. Je fajn že to publikuješ určitě to může někomu pomoc.

Rellik
Člen | 104
+
0
-

Ani napsal(a):

No.

  1. Půlka presenterů se jmenuje česky, půlka anglicky.
  2. Možná by to chtělo nějaký modulárnější rozdělení, takhle to přestává být přehledné.
  3. Možná i nějaký lepší strom presenterů (třeba SecuredPresenter, který bude kontorlovat opravnění).
  4. Určitě si vyzkoušej vytvořit nějaké univerzální komponenty, třeba komentáře tak aby mohli být u článku i galerie.
  5. Pak by tomu slušelo nějaké lepší routování.

Celkově to neni špatný. Nejsou tam vyloženě nějaké hlouposti, ale chce to nějak uhladit. Je fajn že to publikuješ určitě to může někomu pomoc.

Díky. O té anglickočeské verzi vím… Mám v plánu to nějak uhladit. Komentáře není problém. V podstatě to samé jsou ty stránky a aktuality – obojí je přidávané i editované jedním presenterem. A druhým vypisované na stránku. A pro obojí je jedna tabulka v DB. Komentáře by byly v podstatě na stejném principu. Budu to brát jako další krok. S tím, že opět půjdou povolit nebo zakázat.. :)
A s tím routováním, jestli myslíš tvar adresního řádku, tak to mám tak na localhostu, protože mi to tu s mod_rewrite nefunguje. A když sem to zkoušel na ostrém servru, tak se to se mnou moc nebavilo… Na to se budu muset ještě kouknout… :)

Ani
Člen | 226
+
0
-

No hlavně jsem ty komentáře myslel řešené přes komponentu, použitou ve více presenterech, aby na to mbyla vidět (zároveň sis jí vyzkoušel) ta znovupoužitelsont komponent. :)

Rellik
Člen | 104
+
0
-

Ani napsal(a):

No.

  1. Půlka presenterů se jmenuje česky, půlka anglicky.

Tak sem to trochu poléčil od těch angločeských názvů a všechny presentry a tabulky v DB jsem převedl na jednu řeč… :) Ovšem přepisovat proměnné v souborech už asi nebudu. Je jich celkem dost…
Taky jsem přidal nějaké nové funkce pro správu aktualit a článků.
V nastavení jde navíc provést to, že celý web se může překopat až k tomu, že je z něj pouze fotogalerie. (Skryté aktuality, stránky i kniha návštěv)
Jako novinka je to, že po napsaní nové aktuality, článku, je tato stránka uložena jako koncept. Pisatel si tak může stránku před publikováním otevřít a zkontrolovat jestli to má správně a pak až teprv stránku publikovat… Tak snad to někomu pomůže pro začátek. Já se s tímto projektem v podstatě taky učím práci s nette a latte… A líbí se mi to čím dál víc… :)
Kdyby měl ještě někdo nějaký nápad, nebo připomínku, jeho reakce je vítána…

Ps: Ani: komentáře jsou v plánu… :)

Rellik
Člen | 104
+
0
-

Tak sem opět pokročil dále… Nette se mi začíná líbit čímdál víc… :)
Tak kdo chce ať kukne. Třeba to pomůže i začátečníkům… :)
Kdyby se se mnou chtěl někdo podílet na nějakém dalším zdokonalování systému a sebe v programování taky, tak se ozvěte… :)

http://nette.rellik.eu/
https://github.com/Rellik12/mmrs

Rellik
Člen | 104
+
0
-

Kompletní přepracování stránek.
Rozdělení na Front a Admin – samostatná administrace
Možnost měnit příspěvky pouze ty které určitý uživatel vytvořil – Hlavní admin může všechny
Snad už jedna z posledních úprav.
Případné chyby nebo návrhy mi prosím napište. :)