Link externich souboru js

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
err
Člen | 77
+
0
-

Ahoj,
pomyslim na presani vetsi aplikace do Nette, ale zacatky me celkem odrazuji. Zajiste je to pohled zacatecnika, zle zda se mi, ze nelze:

  1. korektne loadovat *.js soubory s jQuery. Pokud je pridam do @layout.latte jako <link href= , neprovede se korektne $(document).ready(function(e) { … }); , dokonce ani pouhe $(function() { … }); Zda se, ze bych vsechny takto nactene operace musel bud delegovat .delegate(), coz bych delal velmi nerad, nebo bych funkce zavesoval pomoci live(), pripadne livequery() . Nicmene ani tam to neni 100%. Standardne pracuji se soubory urcenymi k nejake sekci projektu napr order.js , a pak je loaduji dle potreby, coz by tady neslo ?
  1. pouzivam jQuery modal dialogy s formulari s backdata z DB a pripadne menim styly (jQuery error) a pod. Protoze ale vidim, jak se dostatecne dobre neprovadi load js souboru, obavam se, ze budou potize s odkazem na funkce uvedene mimo (v jinem js souboru)
  2. pouzivam Google Maps API … mate nekdo vyzkousenou funkcnost nad Nette ?
  3. Menim prvky formulare dle aktualnich podminek … napr. pohlavi → zena → visible: prijmeni za svobodna. Mam ocekavat potize ?

Moc diky

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

korektne loadovat *.js soubory s jQuery. …

V Nette se tohle děje naprosto standardně a vůbec žádnou magii nad tím nestvární, @layout.latte je úplně normální šablona a pokud ti nefunguje javascript, tak se ti povedlo nějak zohyzdit hlavičky nebo odkazy. Doporučil bych ti hlavně si zkontrolovat podle sandboxu, jestli správně používáš při linkování javascriptů a stylů proměnnou $basePath v šabloně.

Pokud máš zájem nějak složitě řídit, které scripty se načtou podle komponent ve stránce, musíš si na to napsat nezbytnou logiku, ideálně komponentu. Já na tohle využívám ohnutý Assetic

jQuery modal dialogy s formulari s backdata z DB a pripadne menim styly …

Nette ti nijak do js souboru ani scriptu nezasahuje, jak si je vlozis, tak je dostanes na vystupu.

Google Maps API …

Jiste, to preci nijak s Nette nesouvisi, ne? Google Maps API funguje stejně dobře s Nette jako i bez Nette.

prvky formulare dle aktualnich podminek …

Na to by ti mohl pomoct toggle(), nebo popř. vlastní vykreslování.

Editoval HosipLan (3. 1. 2012 22:56)

err
Člen | 77
+
0
-

Diky za nakopnuti. Mel jsem mezeru v zavorkach {}. Jsem uplny zacatecnik a u slozenych zavorek automaticky pisu mezery …