Routy – jak uvest defaultni hodnotu tak, abych pri {link Presenter} zustal stale na stejne „strance“

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Ja
Člen | 260
+
0
-

Ahoj,

rad bych propasoval z urcitych duvodu do routy jeste jeden parametr, nejak takto:

<?php
$router[] = new Route('admin/<presenter>/<ciselnik>/<action>', array(
	'module' => 'Admin',
	'ciselnik' => (isset($_GET['ciselnik']) ? $_GET['ciselnik'] : ''),
        'presenter' => 'Default',
        'action' => 'default',
));
?>

jde mi o to, abych kdyz budu na strance admin/ciselnik/konkretni_druh_ciselniku, tak aby pri odkazu {link Ciselnik} to skocilo znovu do admin/ciselnik/konkretni_druh_ciselniku.

Ten ternarni operator je tam jen pro pochopeni, o co se asi tak zhruba snazim – ale samozrejme, takto to nejde. Tusili byste, jak na to?

Diky za kazdy postrceni

Ja

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Možná hledáš volitelný parametr

$router[] = new Route('admin/<presenter>[/<ciselnik>]/<action>', array(

ale když máš takto specifickou adresu, raději bych ji „svázal“ s konkrétním presenterem

$router[] = new Route('admin/ciselnik/<ciselnik>', array(
        'presenter' => 'Admin:Ciselnik',
        'action' => 'default',
	'ciselnik' => NULL
));
Ja
Člen | 260
+
0
-

To je hezke reseni ale bohuzel mi to asi nepomuze vyresit muj problem – potrebuji aby se mi do odkazu, ktery tvori datagrid:

<?php
$grid->addAction('Upravit', 'edit', clone $icon->class('icon icon-edit'));
?>

automaticky ten ciselnik vyplnil – tzn. napr. aby ze stranky admin/ciselnik/mesta mi datagrid timto kodem vytvoril odkaz na admin/ciselnik/mesta/edit.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Na to jsou samozřejmě filtry https://doc.nette.org/…tion/routing#…

Ja
Člen | 260
+
0
-

Jak si to tak prochazim, nejsem si jistej, jestli to muj problem resi, muzes me jeste trosicku nakopnout prosim?

bojovyletoun
Člen | 667
+
0
-

spíš myslím, že hledá persistentní parametr – pochopil jsem správně, že presenter je „ciselnik“ a ciselnik je „konkretní_druh_ciselnku“ ?

Editoval bojovyletoun (10. 1. 2012 14:17)