Formular – Button s jQuery

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
err
Člen | 77
+
0
-

Nevite prosim nekdo, zda lze v Nette nejakym zpusobem priradit tlacitku formulare jQuery ikonu ?
V dokumentaci jsem nasel pouze odkaz na
$form->addSubmit(‚search‘, ‚Search‘);
nebo pak cely obrazek:
$form->addImage()

Standardni zapis, ktery jsem pouzival pro stylovani s UI jQuery je:

<button type="submit" id="search" name="search" class="ui-button ui-button-icon-primary" >
<span class="ui-icon ui-icon-search"></span>
<span class="ui-button-text">Search</span>
</button>

Jiste by to slo pomoci:

<button id="seatrch" name="search">Search</button>
<script>
$(function() {
  $("#search").button({
	icons: { primary: "ui-icon-search" }
  });
});
</script>

Ale zajimala by me i UI moznost.

Editoval err (2. 1. 2012 22:45)

vranacik
Člen | 9
+
0
-

ak stačí pridať class buttonu tak hľadaj getControlPrototype(), a ak treba pridať aj tie dva spany manuálne tak hľadaj Html::el – dúfam, že som ťa pochopil správne

err
Člen | 77
+
0
-

Diky. Jiz jsem narazil na: https://componette.org/search/?… , cimz se to resi. Neslo totiz o pridani class ani type, ale zmeneni celeho tagu na <button></button> + vlozeni spanu a prirazeni class.

Editoval err (3. 1. 2012 10:13)

petr.pavel
Člen | 535
+
0
-

Není potřeba měnit na <button></button>. Podle mě máš chybu v iniciaci toho jQuery UI buttonu.
$("#search").button(...) je ok, akorát že pokud Nette neřekneš, že id má být „search“, tak bude vytvořené automaticky a bude jiné.

Jestli potřebuješ udělat ze všech tlačítek jQuery UI button, tak je aplikuj takto:
$('input[type=button], input[type=submit]').button(...)

Jestli si dobře pamatuji, Nette dává všem tlačítkům třídu CSS „button“, takže bys to mohl ještě zrychlit přes:
$('.button').button(...)

Jestli ti to nechodí, pošli html tlačítka a tvůj javascript.

err
Člen | 77
+
0
-

Ahoj,
diky, ale myslim, ze takhle to nebude. Nette generuje <input type=„button“ , nikoli <button>. A v tom je ten hacek. Do inputu obrazek ostylovanym spanem nedam …

Jinak ano, #search jako ID se zmeni na <formname>-name a to mam osetreno.

petr.pavel
Člen | 535
+
0
-

Já vím, že Nette generuje input=„button“: napsal jsem ti přeci, jak ho změnit na jQuery UI button.

Ikony: Já myslel, že proto používáš jQuery UI button, kde se jméno ikony předává jako parametr.

Nějak nechápu, v čem máš problém.