config.neon prostředí production < common apod

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
onny
Člen | 67
+
0
-

Dobrý den, pročetl jsem toho spousta o tom, jak mohu konfigurovat věci v Neonu nebo dříve v klasickém ini, i to velmi pěkně funguje, ale mám problém s pochopením production < common: a podobných – nikdy jsem neměl možnost se to naučit nebo to od někoho vyslechnout, přečíst alespoň řádek vysvětlení – existuje k tomu nějaký link, případně rychlé vysvětlení?

Je jasné že mi to definuje jiné věci pro každý Enviroment – to je super, ale ty podmínky jako uvedené production < common: a další když těch prostředí je více nechápu, jak se vyhodnocují (ne to v jakém jsem Enviroment, ale ty zápisy, který z nich se vezme).

Děkuji

Tomáš Votruba
Moderator | 1114
+
0
-

Ahoj, nevím, co máš přesně na mysli. Píšeš, že je ti jasné, že „to definuje jiné věci pro každý Enviroment“ – tedy production (ostrý server) a development (vývojový/localhost).

production < common není žádná podmínka (žádné větší/menší), ale zápis, že následující nastavení se týká production s tím, že dědí informace z common. Znak < tedy říká, kdo co dědí (vlevo díte, vpravo rodič).

Jestli jsem to nepochopil, tak prosím upřesni dotaz, ideálně uveď kousek reálného kódu, kde ti to není jasné.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

productionMode a tedy i výchozí environment rozhoduje Nette. Pokud chceš vlastní, můžeš si ho vynutit po configuratoru.

onny
Člen | 67
+
0
-

Děkuju, nakonec mě to napadlo – že to bude to dědení (na to jsem se ptal :) ) po prohlídnutích pár jiných configů a alespoň mám jasno. Díky moc.