CoolMS (web content management system založený na Nette)

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
OndrejSlamecka
Člen | 41
+
0
-

Ahoj,

vydal jsem svůj vlastní pokus o webové CMS zvaný CoolMS (github). CoolMS je založené na Nette a vydané pod New BSD licencí, takže ho můžete klidně použít ve vlastních projektech. Více informací je na webu CoolMS.

Další CMS jsem psal a vydal protože:

  • řeší spoustu věcí, které jsem musel kopírovat z projektu do projektu
  • by se mohlo hodit více lidem
  • potřebuju o něčem napsat maturitní práci :-)

Budu vděčný za vaše reakce, návrhy, bugfixy, rady, apod.

Děkuju

Anglická verze topicu

Tomáš Votruba
Moderator | 1114
+
0
-

Pěkné, nějaké demo by se jistě hodilo.

bojovyletoun
Člen | 667
+
0
-

chválím, ještě jsem to nezkoušel, prochízím zdroják, a vypadá to nadupaně a přitom lightwight! šistota kódu se mi taky líbí, jen trochu configurator je příliš rozdrobený (setup…())

OndrejSlamecka
Člen | 41
+
0
-

Díky za ohlasy, jsem za ně moc rád.

  1. Zatím jsem tam naházel screenshoty a demo si zapisuju na seznam a rozjedu ho. Dík za nápad.
  2. Čistota kódu má svoje slabší stránky – konkrétně tři soubory které jsem prostě nechal tak, hlavně abych projekt rychle uvolnil. Vyčlenil jsem jim, a dalším podobným, místo v development_notes.txt (i když TODO část plánuju zrušit a přesunout do issues).
Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Na první pohled se mi to taky líbí, pobavila mě přítomnost složky Kdyby :)

Nastav si svůj coding standard do Netbeans, nebo do PhpStorm a nech celý projekt přeformátovat. Některé metody jsou kvůli nepravidelným mezerám a závorkám dost nečitelné. Ale to je spíš takové moje hnidopišství :) (fakt by se to líp četlo… :)

OndrejSlamecka
Člen | 41
+
0
-

Díky. Kód jsem srovnal ke standardu v posledním commitu.

JuniorJR
Člen | 181
+
0
-

Jako školní lighweight projekt to vypadá dobře :)

Zajímalo by mě ale, proč jsou moduly řešené přes anotace a ne klasickým způsobem (tj. logické separování pomocí namespace)?

Editoval JuniorJR (2. 12. 2011 7:24)

OndrejSlamecka
Člen | 41
+
0
-

Díky za podnět. Anotace je třeba použít tak jak tak (berou se z nich jména do překladových tabulek pro routes). Rozdělení dle namespaces a do submodulů chybí a zdá se mi to jako dobrý nápad.

(Sub)moduly asi začlením pod front a admin moduly a bude v nich jediný, stejnojmenný presenter (např. /AdminModule/PageModule/presenters/PagePresenter.php)

Kdyby se vám to nezdálo jako dobré řešení (se submoduly nemám praxi), tak prosím pište – je to přepisování na hodně místech :-)

Editoval OndrejSlamecka (2. 12. 2011 13:43)

pepakriz
Člen | 246
+
0
-

OndrejSlamecka napsal(a):

Kdyby se vám to nezdálo jako dobré řešení (se submoduly nemám praxi), tak prosím pište – je to přepisování na hodně místech :-)

Doporučuju přečíst http://www.aceblog.cz/…ndpresenter/ i s diskuzí. Ve Venne:CMS používám třetí variantu-nejsložitější, ale zdá se mi nejvíce flexibilní.

OndrejSlamecka
Člen | 41
+
0
-

Díky, nakonec jsem zvolil druhou variantu (github), ale zůstávám otevřený možnosti přejít na třetí.

HosipLan: Tady jsem ti do Kdyby zasáhl. Funkci jsem pochopil tak, že když je $nettePath = NULL, $all = TRUE, měla by vrátit pole všech tříd. Což předtím nedělala a teď dělá. Jestli je to OK, pošlu pull request, případně se ozvu na jabber-roomu.

OndrejSlamecka
Člen | 41
+
0
-

Se zpožděním (zato po mnoha commitech) jsem přichystal online demo na adrese http://coolmsdemo.slamecka.cz