O čom je Journal pri cache?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
salko
Člen | 4
+
0
-

Ahojte,
konečne som sa dokopal k tomu, že som začal používať Nette. Podarilo sa mi úspešne vyrobiť Storage pre Redis, namiesto Memcached. A práve tu som narazil na niečo také, ako Journal. Nikde nemôžem nájsť popis, k čomu je určený. Vedel by niekto hodiť info, o čom Journal je?

Ďakujem

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Do Journalu se ukládají tagy.

Bylo by super takový storage hodit na Github. Nechce se ti? :)

Panda
Člen | 569
+
0
-

Journal u cache slouží k uchovávání některých metadat o položkách v cache. Konkrétně se do něj ukládají tagy a priority jednotlivých položek. V některých úložištích není možné taková data uchovávat, protože v nich nelze jednoduše hledat, tak si Nette vypomáhá žurnálem, který je uložený odděleně.

//Doplnění: sakra, pozdě. :-(

Editoval Panda (21. 11. 2011 15:23)

salko
Člen | 4
+
0
-

Vďaka za odpoveď, komunita zjavne nespí :)

Nie je problém to hodiť na GitHub, len to musím pretestovať. Ale samotný prepis bol celkom rýchly, keďže stačilo iba vymeniť \Memcached za \Redis a pozmeniť volanie niktorých funkcií.
Snáď jediný rozdiel bol v tom, že redis pozná ->set() pre neexpirujúce klúče a ->setex() pre klúče s expiráciou.

honzajavorek
Člen | 57
+
0
-

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli už je to protestované ;) Rád bych přehodil sessions do Redisu, ale nechtělo se mi to psát na koleně, zvlášť když nejsem úplně kovaný s prací v Redisu. Koukal jsem, jestli to nedělal už někdo přede mnou a našel toto vlákno. Dík za jakékoliv info!

bazo
Člen | 620
+
0
-

uz je to polroka, este to nemas otestovane? :) velmi by sa mi to prave teraz hodilo

honzajavorek
Člen | 57
+
0
-

Já to mám hotové, ale nemám teď čas to hodit někam na GitHub :(

bazo
Člen | 620
+
0
-

tak to supni niekde inde :)

jtousek
Člen | 951
+
0
-

Jestli je to jeden soubor tak to zatím klidně šoupni sem na fórum. ;-) Repo se z toho dá udělat kdykoli.

honzajavorek
Člen | 57
+
0
-

Tady to je: https://github.com/…edis-storage Je to copy/paste z ConcertInu, až budu mít čas (dělám teď státnice), tak tomu dám nějakou formu. Závisí to na knihovně Predis.

Samozřejmě, pokud máte čas vy, pošlete klidně pull requesty :)