Nové technologie, frameworky, etc…

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
pidiclovek
Člen | 91
+
0
-

Ahoj, začínam na dalším mini projektu a řekl jsem si, proč se u toho zase něco nového nenaučit :) A proto vás žádám o vaše zkušennosti a doporučení, které technologie za to stojí ak které naopak ne.

Chci více prozkoumat hlavně oblasti html5 – css frameworků, Less apod, ostatně třeba i cms či nějaký redakční systém (Drupal, Wordpress…), zatím jsem si všecno psal sám.

No a k čemu by to mělo být? Bude se jednat o veskrze jednoduchý blog s portfoliem. Co doporučíte?

Díky!

mkoubik
Člen | 728
+
0
-

Jen takovej tip: pokud nevíš do čeho píchnout, tak koukni třeba na dokumentový databáze. Doporučil bych MongoDB – díky Doctrine ODM je přechod z SQL db celkem easy, případně CouchDB pokud ti vyhovuje JSON REST API. U jednoduchýho blogu ti navíc budou stačit základy.

Lopo
Člen | 277
+
0
-

co sa tyka css tak by som odporucil skor asi Sass na ukor Less … na sass sa da potom nasledne naviazat s Compass-om

Inac ja osobne postupne studujem takmer vsetko zaradom na co natrafim (ked mam na to cas) … hlavne rozne veci kolo HTML5 a CSS3, pomenej typografia, dizajn … vacmene vsetko co sa tyka tvorby webov

Da sa povedat ze staci zacat sledovat par webov ktore pravidelne publikuju z danej oblasti clanky a je aj problem stihat to vsetko sledovat a citat :)

pidiclovek
Člen | 91
+
0
-

@mkoubik

díky, na MongoDB se podívám, jen co jsem rychle zkoukl, vypadá velice zajímavě.Každopádně chci nejdříve vyzkoušet Doctrine :)

@Lopo

Paráda, compass se zdá být přesně tím, co jsem v této oblasti hledal – s blueprintem už jsem pracoval a zde se mi moc líbí přímé propojení s Sass, které teď zkouším a zatím super.

Díky za doporučení!

gawan
Člen | 110
+
0
-

Lopo napsal(a):
Da sa povedat ze staci zacat sledovat par webov ktore pravidelne publikuju z danej oblasti clanky a je aj problem stihat to vsetko sledovat a citat :)

len by ma tak zaujímalo, ktoré sú podľa vás (môžu odpovedať aj viacerí) významné webdeveloperské a webdizajnerské stránky ktoré sa oplatí sledovať? Čo sledujete vy?

Lopo
Člen | 277
+
0
-

gawan napsal(a):

len by ma tak zaujímalo, ktoré sú podľa vás (môžu odpovedať aj viacerí) významné webdeveloperské a webdizajnerské stránky ktoré sa oplatí sledovať? Čo sledujete vy?

napr.:

  • developer.com
  • html5rocks.com
  • net.tutsplus.com
  • phpbuilder.com
  • smashingmagazine.com
  • webresourcesdepot.com
  • ajaxian.com
  • css-tricks.com
  • sitepoint.com
  • sixrevisions.com
  • dzone.com
  • webdesignledger.com
  • noupe.com
  • script-tutorials.com
  • designdazzling.com

a to neni uplne vsetko co mam v citacke :)

gawan
Člen | 110
+
0
-

@lopo super díky, niektoré som nepoznal, aspoň mám čo čítať ;-)