Chyba / parametr?403= na úvodní stránce Nette projektu

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
dog.big
Člen | 49
+
0
-

Zdravím,
mám takový menší problémek s Nette, a tím je vyhazování parametru 403 ve formě http://url.neco.nekde?403= na jednom z nejmenovaným placeným hostingu a to v případě, kdy se „leze“ na index.php respektive Homepage http://url.neco.nekde/. Pokud se pokusím úvodní stránku zvalidovat, např. pomocí W3C, tak mi je navrácena též chyba 403. Avšak u ostatních presenterů/šablon/routerů tento problém nenastává. Zkontroloval jsem CHMODy a vše sedí. Též sedí .htaccess, kde rewritebase nemá na daný problém vliv.

Děkuji za rady.

dog.big
Člen | 49
+
0
-

bump, prosím o pomoc

Václav Mašín
Člen | 26
+
0
-

Občas to takto nějak může zlobit, pokud jsou na daném php souboru nastavena příliš štědrá přístupová práva. Zmiňujete ale chmod, takže o této možné příčině nejspíš víte. Nic jiného mě bohužel nenapadá… Přístup k nějakým logům máte?

dog.big
Člen | 49
+
0
-

Zdravím,
bohužel žádné logy Nette negeneruje, jelikož se nejedná o vyjímku, tudíž logy jsou prázdné (chmod v pořádku).

Nevíte prosím přesně, jaká kombinace CHMOD by mohla onen problém způsobovat?

Děkuji.

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

Prosím o kus kódu z HomepagePresenteru…

dog.big
Člen | 49
+
0
-
<?php

class HomepagePresenter extends BasePresenter
{

	public function renderDefault()
	{
		$this->template->anyVariable = 'any value';
	}

}
Milo
Nette Core | 1283
+
0
-

Zkus si to .htaccess přidat

DirectoryIndex index.php

dog.big
Člen | 49
+
0
-

Zdravím,
děkuji za radu, avšak chyba stále přetrvává. Pro jistotu přikládám celý .htaccess

# Apache configuration file (see httpd.apache.org/docs/2.2/mod/quickreference.html)

# disable directory listing
Options -Indexes
DirectoryIndex index.php

# enable cool URL
<IfModule mod_rewrite.c>
	RewriteEngine On
	# RewriteBase /

	# front controller
	RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
	RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
	RewriteRule !\.(pdf|js|ico|gif|jpg|png|css|rar|zip|tar\.gz)$ index.php [L]
</IfModule>

# enable gzip compression
<IfModule mod_deflate.c>
	AddOutputFilterByType DEFLATE text/html text/plain text/xml text/css application/x-javascript text/javascript application/javascript application/json
</IfModule>

# allow combined JavaScript & CSS. Inside of script.combined.js you could use <!--#include file="script.js" -->
<IfModule mod_include.c>
	<FilesMatch "\.combined\.(js|css)$">
		Options +Includes
		SetOutputFilter INCLUDES
	</FilesMatch>
</IfModule>
Václav Mašín
Člen | 26
+
0
-

dog.big napsal(a):

Zdravím,
bohužel žádné logy Nette negeneruje, jelikož se nejedná o vyjímku, tudíž logy jsou prázdné (chmod v pořádku).

Nevíte prosím přesně, jaká kombinace CHMOD by mohla onen problém způsobovat?

Děkuji.

Co jsem teď právě pokusně ověřil na jednom hostingu, tak vadí už jen právo zápisu pro skupinu. Takže ještě v pořádku je -rw-r–r– (0644), -rw-rw-r– (0664) už ne.

dog.big
Člen | 49
+
0
-

Dobrý den,
problém se „záhadným způsobem“ opravil „sám“.
Možná pomohla úprava oprávnění a .htaccess nebo samotné programování (dodělával jsem tam nějaké úpravy v template). Každopádně jsem si všiml, že 403ka se už nezobrazuje.

Každopádně záhada je prozatím vyřešena a děkuji všem za pomoc :).

UPDATE:
co jsem zjistil, tak největší vliv na to má DirectoryIndex index.php a poté občas nesprávná konfigurace oprávnění.

Editoval dog.big (31. 10. 2011 14:20)