Jak se zbavit www v adrese webu (htaccess nebo router)

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Slavek
Člen | 2
+
0
-

Dobrý den, s nette začínám, jakž takž se mi daří, ale nevím jak se mám zbavit „www“ v adrese webu.

Mám projekt vytvořený ze sandboxu a to znamená, že index je v podadresáři www. Do rootu jsem si dal index.php a do něj

header('HTTP/1.1 301 Moved Permanently');
header('Location: www/');
header('Connection: close');

což mi samozřejmě funguje, ale v adrese webu mám www.

Je prosím nějaká cesta, jak nechat soubory tam kde jsou, nezasahovat do nastavení Apache, kam nemůžu a přitom mít adresu jen mojedomena.cz a ne mojedomena.cz/www/. Napsat něco do .htaccess v rootu webu? Nebo nějak upravit $router v bootstrapu?

Díky moc.

Jan Endel
Člen | 1016
+
0
-

už se to tady řešilo několikrát, řešení podle .htaccess je kupříkladu v posledním příspěvku zde

Slavek
Člen | 2
+
0
-

pilec napsal(a):

už se to tady řešilo několikrát, řešení podle .htaccess je kupříkladu v posledním příspěvku zde
Paradiso napsal(a):
.htaccess pravidlo by mohlo vypadat nějak takto:

RewriteEngine on
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^www/
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/www/
RewriteCond %{DOCUMENT_ROOT}/www/%2 -d
RewriteRule (.*) www/%2/$1 [DPI]

Díky, vytvořil jsem .htaccess v rootu webu, dal do něj příkazy, vyčistil cache prohlížeče, ale nedělá to nic, zůstanu v rootu a jen to vylistuje obsah (na lokálu povoleno).

Snad to chápu správně, že když přijde požadavek mojedomena.cz/index.php měl bych dostat mojedomena.cz/www/index.php. Přepis jinak funguje, ale tohle ne.

Jan Endel
Člen | 1016
+
0
-

Přiznám se, že daný .htaccess jsem nezkoušel, sami to v práci řešíme přes VirtualHosty, ale v tomto tématu ten htaccess vypadá lépe, jinač fórum a hledat „www“.

Michal Vyšinský
Člen | 608
+
0
-

Já osobně to řeším tak, že si upravím adresářovou strukturu. Obsah adresáře www si vždy hodím do rootu webu a upravím cestu v index.php a bootstrap.php tak, aby to odpovídalo.

ViPEr*CZ*
Člen | 813
+
0
-

Přesně… na dobrým hostingu by měla fungovat jak verze s www, tak verze i bez www a řeší to přímo konfigurace VirtualHost apache. Rewrite se dá samozřejmě nastavit i v .htaccess pokud je povolený a .htaccess používá ostatně stejnou syntaxi jako onen konfigurák apache ;-)

pilec napsal(a):

Přiznám se, že daný .htaccess jsem nezkoušel, sami to v práci řešíme přes VirtualHosty, ale v tomto tématu ten htaccess vypadá lépe, jinač fórum a hledat „www“.