PHPEd – Generování Doc Commentů

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
semtex.989
Člen | 75
+
0
-

Asi jsem natvrdlej, ale za boha v PHPed 5.9 nemůžu najít shortcut, nebo v menu položku,
která mi vygeneruje kostru doc commentu ke třídě, metodě, atd.

Našel jsem na YT video k verzi 2.x, která to má v menu – a v. 5.9 ne viz. http://www.youtube.com/watch?…
Taky je tam i Code Beautifier, a další věci, které taky nemám…

22
Člen | 1478
+
0
-

php Edit !== phpEd

semtex.989
Člen | 75
+
0
-

To všichni mate krome phped i phpedit a píšete v obojím?
To je přece divne, v ide psát a v Editu dělat komentáře…

Jan Endel
Člen | 1016
+
0
-

Ehm, 22 tím chtěl říct, že si stěžuješ, že nemůžeš najít položku v programu A a oháníš se tím, že jsi ve videu o programu B co nemá s A nic společného viděl tuhle funkcnionalitu :-). Jináč v Netbeans stačí napsat před metodu /** a odentrovat a on všechno sám doplní.

22
Člen | 1478
+
0
-

jj, tak jsem to myslel, jak to přeložil pilec.. v phpEd to funguje podobně, tušímm, že se tam dá udělat i vlastní šablona..

semtex.989
Člen | 75
+
0
-

Nemyslel jsem to konfrontačně, spíš mně vyděsilo, že IDE nemá takovou podporu pro toto.
Právě že když vložím /** a odentruju (např. nad metodou), vytvoří se toto:

/**
*
*/

Vůbec si to nevšimne vstupních argumentů metody, nic.
Takže do toho „mustru“ musím vše psát úplně od píky.

Navíc (i když to úplně nesouvisí) musím v PHPEd psát zavináč složitě přes ALT + 64.

Editoval semtex.989 (3. 10. 2011 8:10)

22
Člen | 1478
+
0
-

sám používám phpEd a pokud to umístím nad metodu, tak to z toho umí vyčíst pár věcí, které s předvyplní, např. vstupní parametry.. takže chyba bude asi někde v nastavení.

Editoval 22 (3. 10. 2011 8:29)

Tharos
Člen | 1030
+
0
-

semtex.989 napsal(a):

Navíc (i když to úplně nesouvisí) musím v PHPEd psát zavináč složitě přes ALT + 64.

Nemusíš, stačí jen zrušit klávesovou zkratku, která v IDE pro kombinaci ctrl + alt + v už je.

hAssassin
Člen | 293
+
0
-

[OT]heh, to mi pripomnelo muj soucasny problem. stahnul sem si novou verzi CodeLite (ne na PHP ale na C++) a tam mi pro zmenu na cesky klavesnici nefuguje ů a " a ', pricemz na anglicky to : a ; a \ normalne vypise, takze trochu nechapacka :D[/OT]

semtex.989
Člen | 75
+
0
-

Teda prošel jsem celé nastavení a nic tomu napovídání nepomohlo, jsem z toho jelen.
Kdyby někdo s něčím takovým trpěl v PHPEd 5.9, hoďte to prosím do tohoto topicu.

semtex.989
Člen | 75
+
0
-

Tak už jsem na to kápnul, je to (jako v mnohé jiné v tomto editoru) závislé na tom, aby byl otevřený projekt. Pokud se otevře jen soubor k editaci mimo projekt, tak neumí vytvořit skeleton Doc-Commentu.

Každopádně všem děkuju, dověděl jsem se mj., že ve výchozím stavu je CTRl + ALT + V nabindované na jinou akci (což je dost zákeřné :-)).