Git na windows – jde zkoušet na localu?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
semtex.989
Člen | 75
+
0
-

Zkouším teď první projekt verzovat pomocí Gitu.
Stáhnul jsem si SmartGit (rád bych začal s GUI místo bashe, abych základy lépe pochopil) a msysgit.

Nepodařilo se mi ale nikde zjistit, jestli je Git možné provozovat pouze na lokálu – vím, že lokál je proti filosofii verzovacích systémů, ale chci se prostě pouze „vyblbnout“, abych si ho vyzkoušel.

Je to nějak možné?
Pozn: zkoušel jsem v msysgitu GUI vytvořit repositář, kde jsem ho navázal na vybraný adresář, ale soubory vidím v sekci Unstaged Changes, čímž to končí.

Nox
Člen | 378
+
0
-

Určitě to je možné … asi to chce víc informací. Provozuji Git na Windows7×64 s msysgit + Netbeans Git plugin/TortoiseGit a obojí funguje bez problému

Není to vůbec proti filosofii, naopak Git je distribuovaný, takže lokální repo je jasný, na remote pak pushuješ

Editoval Nox (25. 9. 2011 15:12)

semtex.989
Člen | 75
+
0
-

No mám taky Win7 x64, msysgit. Je mi otázkou, co udělat, abych založil nový repzitář (pokud myslím správně, že repo = projekt).

  1. Spustil jsem msysgit GUI, zvolil „Create new repository“ a vybral adresář D:/Git/Test, který se vytvořil.
  2. Tam jsem nakopíroval soubory Projektu (neboli celou appku).
  3. Pak dám v GUI F5 a vidím tam soubory a adresáře.

A tím končím, nevím co dál…
Můžete mně prosím někdo nakopnout? Na oplátku, když cna to přijdu, tu sepíšu návod pro příští generace ;)

Ohledně filosofie jsem to myslel tak, že by určitě neměl být hlavní repozitář (remote) na lokálu, ale na serveru, odkud si vytvořím jeho kopii (tedy alespoň tak se o něm píše).

Nox
Člen | 378
+
0
-

Mělo by tam být něco jako „add“ čímž přidáš soubory do staging area a ty pak můžeš commitnout (myslim že jde i jen část), čímž se přidají do repa jako nový commit

mkoubik
Člen | 728
+
0
-

Radši bych roporučoval začít s CLI a na GUI přejít až budeš vědět, co se děje v pozadí. Pokud jsi vytvořil repozitář (git init), tak přidej všechny soubory, které chceš verzovat a vytvoř commit. Pokud něco změníš, tak se ti dané soubory opět objeví v „unstaged changes“.

Doporučuju si něco o gitu přečíst, nejlíp knížku „Pro Git“ (vyšla) i česky.

nanuqcz
Člen | 822
+
0
-

Taky doporučuju Pro Git, tady najdeš i českou verzi v PDF ;-) Stačí zatím jen prvních pár kapitol, abys pochopil princip.

semtex.989
Člen | 75
+
0
-

Díky všem, prostuduju, a popíšu v tomto threadu.

grey
Člen | 94
+
0
-

Jo, abys lépe pochopil základy je lepší začít s CLI.

semtex.989
Člen | 75
+
0
-

Přes grafické prostředí si lépe asociuju význam termínů (jako pull, push, atd. – jsou tam ikonky, které f-ci znázorňují), ale dám na vaše rady.

Čtu teď knihu Pro Git, až ji dočtu, tak vyzkouším všechny příklady s CLI a snad to dám nějak dohromady.

OT: Věnuje se GITu i školení Nette?

Jan Endel
Člen | 1016
+
0
-

Pokud David neaktualizoval po prázdninách, tak ne, GITu jsme se myslím na školení ani nedotkli.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

(Školení Gitu dělá Karel Minařík)