Komunikácia s relačnými databázami vo webových aplikáciách – Dotazník

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
smasty
Člen | 90
+
0
-

Robím do školy SOČ-ku na tému „Komunikácia s relačnými databázami vo webových aplikáciách a DBAL“, preto by som Vás všetkých rád poprosil, aby ste obetovali pár sekúnd času, vyplnili krátky dotazník na túto tému (3 otázky) a pomohli mi tak získať relevantné dáta k mojej práci. Vopred Vám ďakujem.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Už je to cca dvě hodiny co jsem ti to vyplnil a pořád moc nechápu smysl těch otázek :) ale snad ti to pomohlo.

smasty
Člen | 90
+
0
-

V prvom rade sa chcem poďakovať všetkým, ktorí dotazník zatiaľ vyplnili.

Zmysel toho dotazníku je jednoduchý: Témou mojej SOČ-ky je komunikácia s DB, a keďže ideálne by každá SOČ-ka mala obsahovať nejaký prieskum, vytvoril som tento dotazník.

Prvá otázka je čisto informatívna, ďalšie dve sú k hlavnej časti mojej SOČ-ky, teda Databázovým abstrakčným layerom (DBAL), keďže celá SOČka sa bude točiť hlavne okolo toho.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Mně šlo spíše o to, že těch otázek tam bylo velice málo na to, aby ti to něco řeklo :)

smasty
Člen | 90
+
0
-

V podstate je to všetko, čo potrebujem vedieť:

  • Čo sa prevažne používa;
  • Či je použitie DBAL vo webových aplikáciách „good enough“.
Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

To mi právě přijde jako nedostatečná informace :)

Protože když budu dělat malej webík a nechci to dělat CMSkem, tak vezmu jakubovo NotORM a nebudu tam drátovat ORM. Naopak bych se já osobně bál dělat „velkej“ web, bez ORM. Někdo to tak dělá, protože mu vyhovuje mít logiku v databázi, já to třeba ještě nepřekous. Takže těch variací je více.

Ani jsi se neptal na jakých aplikacích dotazovaný pracuje atd. Prostě jsi udělal pouze „anketu“, ale kdyby jsi tam těch otázek dal více tak jsi z toho mohl mít velice zajímavý „dotazník“ :)